Útoky proti Miloši Zemanovi? Jen argumentační chudoba, hodnotí Hönig

09.08.2012 19:52 | Zprávy

Napadání, že jsou ve Straně práv občanů – Zemanovci (SPOZ) lidé, kteří trpí nostalgií po opoziční smlouvě nebo, že jde o stranu jednoho muže, svědčí podle místopředsedy strany Vladimíra Höniga o tom, že některým politikům či politologům chybí argumenty.

Útoky proti Miloši Zemanovi? Jen argumentační chudoba, hodnotí Hönig
Foto: hns
Popisek: Miloš Zeman, koláž

Reagoval tak pro ParlamentníListy.cz na článek politologa Jiřího Peheho „Zemanovci“, který uveřejnil internetový portál Referendum.

„Stačí se přece podívat na kandidátky nejen do parlamentních, ale i do komunálních voleb v roce 2010,“ říká Hönig. „Je na nich řada mladých lidí, kteří ani s ČSSD neměli nic společného“ konstatuje. Jak dodává, SPOZ je strana, která jde napříč generacemi. Je to podle něj dáno vnímáním reality, že ani česká veřejnost není složená jen z mladých nebo jen ze starších.

„To samozřejmě nic nemění na tom, že si Miloše Zemana skutečně vážíme a jsme přesvědčeni o jeho nesporných kvalitách pro úřad hlavy státu,“ konstatuje Hönig. Ani tak to ale prý není jediná osobnost ve straně.

Autorům výpadů proti Zemanovi chybí argumenty i znalosti úřadu

„Mohu to doložit i z osobní zkušenosti. V roce 2010 jsem se stal místopředsedou strany a předsedou pražské organizace. Bylo mi 27 let,“ říká Vladimír Hönig, pedagog na České zemědělské universitě v Praze. Připomněl, že tehdy byl zvolen předsedou Miloš Zeman. „Všichni místopředsedové ale byli mladí,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Je pravda, že jste pro progresivní zdanění?

A jestli ano, jak pak můžete hovořit o spravedlivém sociálním systému? Co je spravedlivého na tom, že má doplácet více jen proto, že je schopný? Navíc nemyslíte, že ti nejbohatší pomáhají často sami - někdy teda zcela zištně kvůli vlastnímu PR, ale proč by měl stát penalizovat ty, co jsou úspěšní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak vyřešit hrozbu migrace: Právo na azyl pryč z Ústavy. Právník Kotzian by ale zašel dál

19:19 Jak vyřešit hrozbu migrace: Právo na azyl pryč z Ústavy. Právník Kotzian by ale zašel dál

Vyhodit právo na udělení azylu z našeho ústavního pořádku. Takový návrh padl na nedávné konferenci, …