Ústecký kraj stále trvá na zachování počtu akutních lůžek v regionu. Podpora kraje se vztahuje nejenom na nemocnice sdružené v rámci akciové společnosti Krajská zdravotní (Nemocnice v Ústí nad Labem, Chomutově, Mostě, Teplicích a Děčíně), ale rovněž na nemocnice městské či soukromé. Již dříve se Zastupitelstvo Ústeckého kraje vyjádřilo například pro zachování nejenom Žatecké nemocnice, ale také Podřipské nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem.
„Pro Ústecký kraj, ačkoli není vlastníkem nemocnic v Žatci nebo Roudnici, je evidentní snaha ministerstva zdravotnictví a VZP o likvidaci těchto nemocnic nepřijatelná, a to nejenom vzhledem k zachování kvalitní a dostupné zdravotní péče, ale i kvalifikovaných pracovních míst. Pro občany našeho kraje, kteří žijí ve zhoršeném životním prostředí, musí být zachovaná dostupná a kvalitní zdravotní péče,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.
Ústecky kraj rovněž důrazně nesouhlasí s odebráním statusu Komplexního onkologického centra Nemocnici Chomutov, které znemožňuje pacientům s nádorovým onemocněním ve spádové oblasti cca 600 tisíc občanů (z Ústeckého, Karlovarského a Středočeského kraje) poskytovat šetrnou a účinnou tzv. biologickou léčbu. Pacienti, kteří bojují s vážným onemocněním, budou muset nyní absolvovat navíc náročnou cestu za léčbou do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.
„Nevím, zda záměrem ministerstva zdravotnictví bylo dosažení finančních úspor na úkor vážně nemocných občanů našeho kraje, nebo snaha přenést poměrně ziskovou léčbu do nemocnic v Praze, v každém případě však jde o neomluvitelné a asociální rozhodnutí. Budeme se proti němu bránit všemi dostupnými prostředky,“ doplnila Jana Vaňhová.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kr-ustecky.cz