Zděšený profesor Krejčí říká, co přijde, až vyhraje Schwarzenberg: Je zle

14.01.2013 6:28 | Zprávy

ROZHOVOR Postup Karla Schwarzenberga do druhého kola překvapil řadu pozorovatelů. Jedním z těch, kdo to neváhá přiznat a vysvětlit, je politolog profesor Oskar Krejčí, který posunul vítězství „knížete" do poněkud jiné roviny, než je běžně zvykem. Nebezpečí pro tuto zemi v případě zvolení knížete Schwarzenberga je ale podle něj veliké.

Zděšený profesor Krejčí říká, co přijde, až vyhraje Schwarzenberg: Je zle
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Profesor Oskar Krejčí

Zdá se, že v této chvíli v České publicistice i v kyberprostoru převládá názor, že kníže v druhém kole zvítězí. Také si to myslíte? 

A tak, v Česku je možné opravdu vše. Vámi zmíněné představy o možném knížecím úspěchu nejsou jen prostou odvozeninou z událostí posledních dnů prvního kola. Schwarzenberg má ještě rezervy. Předně jsou to doporučení většiny poražených kandidátů. A pak je to pomoc dalších sdělovacích prostředků. Především se dá očekávat větší zaangažovanost veřejnoprávní České televize v jeho prospěch. Jestliže se v prvním kole držela trochu zpět a byla nadstandardně objektivní, její skutečná tvář se pravděpodobně projeví v kole druhém – kdy půjde o vše.

Má i Miloš Zeman ještě nějaké rezervy pro druhé kolo?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Karla Maříková byl položen dotaz

Vy s tím, co tvrdí Trupmp o Ukrajině a Zelenskym souhlasíte?

A měla by podle vás Ukrajina přistoupit na mír za jakoukoliv cenu? Protože na mě to působí tak, že to, co Trump navrhuje hraje do karet jen Rusku a jemu a na Ukrajinu nebere vůbec zřetel. Nebo to vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha letos investuje dalších více než 139 milionů korun do osvětlení

7:33 MHMP: Praha letos investuje dalších více než 139 milionů korun do osvětlení

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh obnovy veřejného osvětlení v projektu e-…