Není to tak dávno, co jsme upozornili na celou řadu facebookových stránek namířených proti seniorům. Nyní se virtuální komunita zaměřila na lidi postižené povodněmi – zejména těmi z Prahy. Zákonitě se nabízí otázka, proč se tak děje a zda nenávist mezi lidmi přestává mít nějaké hranice.
„Společnost obecně hrubne a vzrůstá v ní míra agresivity – to je evidentní. Podobné jevy by asi měli odborníci sledovat, sledovat, co to může dělat i s podprahovým vnímáním, protože mohou nasvědčovat o nebezpečném vývoji. Přesto se domnívám, že většina těch lidí, co stránky podobného charakteru zakládá, je neškodná – jen si prostě vybíjí nějak svoji frustraci. Třeba i oni opakovaně o něco při záplavách přišli, takže teď uvolňují emoce tím, že píší na sociálních sítích,“ reagoval na dotaz ParlamentníchListů.cz k tématu psychiatr Jan Cimický.
Podle něj je přirozené to, že povodně provází emoce a ty jsou o pláči i smíchu na druhé straně. „Pokud pak podléháme jen emocím, je třeba mít na paměti to, že emoce vycházejí ze staré části našeho mozku, rozum přišel vývojově až mnohem později, proto mohou být velmi nebezpečné, pokud člověk podlehne v nějaké chvíli pouze jim,“ varuje psychiatr. Vyjádřil se ale i k tomu, proč se objevují tak často nenávistné výroky směrem k Pražanům.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová