„Do té doby, nežli jste se stal prezidentem, jsem si Vás celkem vážil, nevím, co se s Vámi stalo. Možná je to tím, jak napsal pan Mňačko Jak chutná moc, nebo jste obklopen nesprávnými poradci, jinak si nedovedu vysvětlit Vaši změnu chování k Rusku a Číně. Můžete mi říci, má-li to co do činění s Vaším věkem, že jste ke stáří změnil názor. Jinak policisty si zval na hrad i Gustáv Husák, aby jim poděkoval za potlačování kontrarevoluce po roce 1968. Poslední dobou mně připadá, že se k němu názorově přibližujete. Tak nevím, jestli to dělá to stáří anebo ta moc,“ neostýchal se čtenář PL sdělit prezidentovi.
Miloš Zeman si s tím ale příliš hlavu nelámal. „Chtěl bych Vám připomenout, že dobré vztahy k Rusku a k Číně jsem pěstoval jako premiér, což je doba před zhruba patnácti lety. Z toho logicky vyplývá, že jsem se nijak nezměnil,“ opáčil prezident.
Jméno posledního komunistického prezidenta Husáka se objevilo v dotazech víckrát. Podruhé v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta v Praze. „Když člověk pozoroval práci policie při nedávné návštěvě čínského prezidenta, měl pocit, že jsme se vrátili do dob husákovské normalizace. Proč je podle Vás každý, kdo vyjádří jiný názor, pitomeček nebo v lepším případě patří na psychiatrii?“ zajímalo dalšího z občanů.
„Ne každý, kdo vyjádří odlišný názor, je pitomeček, ale pokud se několik šašků zabalovalo do tibetských vlajek a nevěděli, že Tibet byl otrokářská společnost, která nikdy nebyla uznána žádným státem, je to opravdu pitomeček,“ vyjádřil své mínění prezident republiky.
Tentýž čtenář položil ještě druhou otázku. Zajímalo ho, zda když v Číně prezident prohlásil, že se tam jede učit stabilizovat společnost, počítá také s tím, že pokud se na Václavském náměstí objeví demonstranti, použije na ně tanky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka