Napsal o světovém spiknutí mocných. Četl ho prý Gott i Klausovi lidi

13.05.2013 13:15 | Zprávy

ROZHOVOR Martin Herzán je spisovatel literatury faktu, mezi jehož nejúspěšnějšími díly dominuje kniha Totalitní světovláda, která poprvé spatřilo světlo světa v roce 2000 a pojednává o budování Nového světového řádu mocnými tohoto světa, tedy totalitní světovládě. Kniha vyvolala bouřlivou diskuzi, a tak jsme oslovili jejího autora.

Napsal o světovém spiknutí mocných. Četl ho prý Gott i Klausovi lidi
Foto: hns
Popisek: New world order, ilustrační koláž

Co vás přimělo sepsat tuto knihu odhalující postupné nastolování totalitní světovlády?

Nutno říci, že jsem se již delší dobu před tím aktivně angažoval na poli ochrany lidských práv. Takže když jsem se zabýval podivnými událostmi světové politiky a spojitostmi, uvědomil jsem si, že to, co je oficiálně předkládáno z vysokých kruhů médiím a lidem jako právo a pravda, ještě nemusí být skutečnost, ale jen souhrn informací podaný takovým způsobem, aby cíleně vykonal v myslích lidí určitý dojem a vsugeroval jim konkrétní informaci jako správnou a nejlépe tak, aby ji přijali jako svůj vlastní názor. Nashromáždil jsem takové množství závažných faktů, že jsem cítil potřebu je sdělit veřejně a varovat širokou veřejnost a občanskou společnost před tím, co se chystá v nezastavitelném procesu globalizace.

Určitě jste měl hodně odpůrců a ironických poznámek, když jste přišel s takovouto knihou, která do té doby neměla v naší zemi obdoby.

Ano, bylo to něco zcela nového, šokujícího, ne každý to dokázal rozdýchat a rozchodit. Psal se rok 2000. Samozřejmě kromě běžných čtenářů vznikli ihned skalní příznivci i skalní odpůrci mé knihy. Musím říci, že po útocích na Světové obchodní centrum v USA 11. září 2001 mnozí mí radikální odpůrci otevřeli oči a pochopili, že to, co jsem předpovídal v knize pár měsíců předtím, se začíná do detailu naplňovat a stále se naplňuje. Z mé knihy poté začaly čerpat i některé organizace a významné osobnosti kulturního, společenského i politického života – například Karel Gott, lidé kolem prezidenta Václava Klause, ale i významné osobnosti církví – při sdělování svých názorů na globalizaci. Někdy dokonce přímo citovali pasáže z mé knihy. V roce 2000 jsem vlastně poprvé stvořil a použil název "Totalitní světovláda“, který se hluboce vžil do dnes již běžného odborného i společenského jazyka.

Kolik vlastně vyšlo kusů této knihy?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Klára Kocmanová byl položen dotaz

levnější potraviny

Opravdu myslíte, že cesta k levnějším potravinám vede přes rodinné farmy? Ač je hezké podporovat lokální farmáře, tak úplně vše u nich (na jednom místě) neseženete a objíždět několik farem, na to nemá většina lidí čas. A taky, já občas chodím na farmářské trhy a potraviny jsou tam teda dost drahé. N...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šťovíček z Autoklubu v problémech? Padlo trestní oznámení, má jít o dotační podvod

21:04 Šťovíček z Autoklubu v problémech? Padlo trestní oznámení, má jít o dotační podvod

Dopustil se Autoklub ČR vedený Janem Šťovíčkem dotačního podvodu? V případě nevrácené dotace v hodno…