AKAT ČR: 5 a půl důvodu, proč investovat do konce roku

30.09.2013 13:50 | Zprávy

Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT) apeluje na ty, kdo chtějí zhodnotit své peníze, aby nepromarnili šanci výhodně investovat při stávajících příznivých podmínkách a vložili své prostředky do některého podílového fondu ještě letos. Zatímco nyní je investování snadné, daňově i administrativně výhodné a svou atraktivitou převyšuje bankovní produkty, je možné, že v blízké budoucnosti jej zákonodárci zkomplikují.

AKAT ČR: 5 a půl důvodu, proč investovat do konce roku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Domníváme se, že čeští investoři se na rozdíl od svých zahraničních kolegů drží zbytečně zpátky. Přitom právě nyní panují na investičním trhu příznivé podmínky a ani nezkušení investoři se nemusejí obávat nástrah v podobě vysokého zdanění výnosů a související administrativní zátěže. Nemluvě o tom, že standardní bankovní produkty, které většina Čechů využívá, již dávno nepřinášejí, zvláště po zohlednění inflace, zajímavé zhodnocení,“ uvedla Jana Michalíková, výkonná ředitelka AKAT.

Pět a půl důvodu, proč je vhodné pustit se do investování právě nyní:

1. Výnosy se předčasně nedaní

Senát ČR sice nedávno odmítl prodloužení takzvaného časového testu pro osvobození od daně z kapitálových výnosů z šesti měsíců na tři roky, situace se však může brzy změnit. Vládní představitelé již Senátu navrhli nové daňové změny pro investory. Pokud tedy v budoucnu budou investoři muset ukončit svou investici před uplynutím 3 let, budou přicházet o zajímavé částky. Při roční investici ve výši 10 000 Kč do fondu s výnosem 10 % představuje zaplacení daně ztrátu 150 Kč ročně. Roční investice však většinou bývá vyšší a případné zdanění bude bolet o to více.

2. Nulová administrativa

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

16:26 MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

Třetina pražských žáků 2. stupně základních škol a středních škol vykazuje vážné příznaky úzkosti, 4…