Vystoupila na něm řada českých i britských odborníků, které se tématu propojování veřejné politiky a vědeckých výsledků dlouhodobě věnují.
Z Británie na seminář přijeli britští experti Sarah Bunnová a John R. Normanton, byli tu zástupci politické scény včetně předsedy Senátu Milana Štěcha a velvyslankyně Velké Británie v ČR Jan Thompsonové. A nechyběla ani řada předních odborníků Akademie věd: předseda Vědecké rady Akademie věd ČR Antonín Fejfar, molekulární imunolog Václav Hořejší, botanik Jaroslav Doležel, odborník v oblasti termomechaniky Jiří Plešek, historik Petr Sommer či právník František Cvrček.
Úzká spolupráce
„V Británii máme dlouhou tradici vědeckého poradenství politikům a jsem přesvědčená, že se podílí na kvalitě našeho zákonodárství,” uvedla velvyslankyně Jan Thompsonová a dodala, že navzdory britské averzi k Evropské unii „chceme pokračovat ve spolupráci s Českem na vědeckých projektech“. Ostatně co do počtu odborných publikací ve výzkumu jde o jednu z nejintenzivnějších spoluprací mezi dvěma státy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva