Na 1 200 odborníků z nejrůznějších oborů astronomie, astrofyziky, astronomických přístrojů a kosmické techniky jedná od 26. do 30. června 2017 o aktuálních otázkách, které ve svých oborech řeší.
Mezi nejpřitažlivější témata patří hledání a výzkum planet mimo naši sluneční soustavu. Guillem Anglada-Escudé z britské Queen Mary University of London pronesl jednu z prvních plenárních přednášek právě na téma „Proxima b, planety u červených trpaslíků a hledání života mimo sluneční soustavu“.
Steve Croft z University of California v Berkley v USA uvedl příklady zajímavých signálů z vesmíru, jejichž detekcí a analýzou se se svými kolegy zabývá. Hovořil konkrétně o dosud nejrozsáhlejším výzkumném programu zaměřeném na hledání civilizací mimo Zemi nazvaném The Breakthrough Listen Search for Extraterrestrial Intelligence. Zahrnuje přehlídku více než milionu nejbližších hvězd: vědci v jeho rámci prohlížejí střed naší Galaxie, galaktickou rovinu i 100 nám nejbližších cizích galaxií a doufají v převratný objev dokazující existenci mimozemské inteligence.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva