„Naše škola dlouhodobě podporuje své nadané žáky. Považovali jsme proto za důležité vytvořit akci, na které by žáci z celého Zlínského kraje mohli v klidné atmosféře a bez soutěžení prezentovat své projekty. Soutěží je v celém regionu pořádáno dostatek, ale nadaní žáci často nemají touhu se s někým poměřovat. Jsou to badatelé, kteří na svých projektech pracují v tichosti a dlouhodobě,“ řekla ředitelka Academic School, Věra Olšáková.
Letos se konference zúčastnilo rekordních 83 soutěžících, kteří příspěvky přednesli před svými spolužáky a pedagogy ve dvou přírodovědných a jedné společenskovědní sekci. V přírodovědné sekci zaujali kromě jiných studenti Gymnázia Uherské Hradiště, a to svou prezentací Drony. Ve společenskovědní se pak přítomní pedagogové dozvěděli od žákyň devátého ročníku z Otrokovic „Jak (ne)učit ve škole“. Žáci Academic School se zabývali nejrůznějšími tématy - například zkoumali přísně střeženou americkou zónu 51, došlo také na webový design a jeho tvorbu, recyklaci nebo architekturu.
Academic School při organizaci dětské vědecké konference spolupracuje s Přírodovědnou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, která je odborným garantem akce. Kromě toho škola spolupracuje také s MENZOU a organizací STAN (Společností pro talent a nadání). Akci letos podpořilo také Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které všem zúčastněným věnovalo volnou vstupenku na právě probíhající výstavu Svět kostiček, aneb Vyrážíme do LEGO světa!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva