Advokát Jiří Hartmann získal za podporu sounáležitosti Čechů a Slováků Stříbrného lva

24.08.2014 16:51 | Zprávy

Za úspěšnou realizaci slovenské pobočky Československého ústavu zahraničního v Bratislavě získal Jiří Hartmann významné ocenění – Stříbrného pamětního lva.

Advokát Jiří Hartmann získal za podporu sounáležitosti Čechů a Slováků Stříbrného lva
Foto: Jelínek, Fráňa a partneři
Popisek: JUDr. Jiří Hartman, Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři

„Zásadní výzvou roku 2013 bylo založení Československého ústavu zahraničního na Slovensku v Bratislavě. Tohoto úkolu jsem se společně s naší kanceláří zhostil a úspěšně jsme pobočku založili a tak vlastně navázali na samotný název ústavu, který měl a má československou tradici. Ústav v Bratislavě je relativně autonomní a samostatný, reflektuje potřeby krajanů a osob žijících v zahraničí se slovenskou a českou národností,“ popsal Jiří Hartmann z advokátní kanceláře Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři.

Československý ústav zahraniční byl založen 20. prosince 1928 v Praze. Dobrovolné občanské sdružení prosazuje principy politické, náboženské, rasové a národnostní snášenlivosti, spolupracuje s českými a slovenskými krajany v zahraničí a jejich institucemi, které propagují český a slovenský jazyk, kulturu a dobré jméno České republiky a Slovenské republiky ve světě. „Stříbrný pamětní lev je nejvyšší ocenění Československého ústavu zahraničního. Udělujeme jej za zásluhy o rozvoj spolupráce Čechů a Slováků v zahraničí, čímž založení ústavu na Slovensku jistě je. Historicky prvními držiteli Stříbrného pamětního lva byli v roce 1949 sponzoři dětí krajanů, kterým jejich podpora umožnila studium na vysokých školách v USA,“ popsal Jaromír Šlápota, předseda Československého ústavu zahraničního. „Pro Československý ústav zahraniční pracuji dlouhá léta. V rámci této spolupráce jsem poskytoval a poskytuji zejména právní služby a spolupracuji v oblastech organizačních. Ocenění si velmi vážím, je to známka toho, že založení ústavu na Slovensku byl správný koncepční krok. Sounáležitost Čechů a Slováků je i 20 let po rozdělení Československa pro Evropu příkladná a věřím, že díky práci slovenského pracoviště ještě posílí,“ dodal Jiří Hartmann.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj zatím marně čeká na finance, které mu stát slíbil kvůli povodním

7:33 Moravskoslezský kraj zatím marně čeká na finance, které mu stát slíbil kvůli povodním

Necelé půl miliardy korun měl stát refundovat Moravskoslezskému kraji, a to za financování prvotních…