Nejlepší práce v energetických a elektrotechnických oborech řešily aktuální technické problémy, např. modelování elektrických komponent vodíkového autobusu, procesy v solárních článcích, možnosti použití malých modulárních jaderných reaktorů v českých podmínkách, apod. Soutěžili mladí technici z ČVUT Praha, VUT Brno, Západočeské univerzity v Plzni, Technické univerzity Ostrava a České zemědělské univerzity. Vítězové si mezi sebe rozdělili finanční odměnu 150 000 Kč. Peníze použijí ke svému dalšímu vzdělávání.
Ve čtvrtek 28. března byly vyhlášeny výsledky již 15. ročníku soutěže o nejlepší diplomovou práci studentů s názvem „Cena ČEZ“. „Hledáme nová a perspektivní technická řešení v oblasti energetických zdrojů, přenosu a využití elektrické energie a samozřejmě také ty nejtalentovanější absolventy,“ vysvětluje cíl soutěže Marie Dufková ze společnosti ČEZ, koordinátorka vzdělávacího programu Svět energie, do něhož soutěž patří.
Jiří Tůma z ČVUT, člen odborné poroty, vyzdvihl fakt, že Cena ČEZ byla první soutěží svého druhu a je vzorem pro další podniky v podpoře talentovaných vysokoškoláků. „Je důležité, že se rozšiřuje počet fakult, jejichž studenti v Ceně ČEZ soutěží,“ řekl Pavel Puff, manažer útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ, s nímž po skončení slavnostního předání cen finalisté živě besedovali o možnostech zaměstnání ve Skupině ČEZ.
V diplomových pracích zvítězil Jiří Bednář z Českého Krumlova, který navrhl malou vodní elektrárnu, druhý byl Jakub Smejkal z Prahy s prací Výpočet nerovnoměrných mechanických stavů vedení. V doktorských pracích vyhodnotila odborná porota složená z vysokoškolských pedagogů jako nejlepší práci Zdeňka Müllera z ČVUT Pokročilé metody pro zvyšování bezpečnosti provozu elektrizačních soustav.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ