Po vydání knihy britským nakladatelstvím Boomsbury 30. ledna 2014 se Philip Lymbery vydal na přednáškové turné, během něhož sdílí s posluchači šokující zkušenosti ze svých průzkumných cest. V rámci svého turné přijal pozvání i do Prahy a dne 20. ledna v 17 hodin vystoupil na přednášce, kterou organizovala místopředsedkyně Senátu paní Mgr. Miluše Horská pod záštitou pana RNDr. Ivana Ryndy, vedoucího katedry kulturní a sociální ekologie na Fakultě humanitních studií UK, v Senátu Parlamentu ČR. V rámci své návštěvy se také zúčastnil natáčení pořadu Na plovárně Marka Ebena, který si Philipa pozval jako svého dalšího hosta.
Philip Lymbery říká: „Ve snaze uživit svět jsme se ocitli v nebezpečí, že nastane Famageddon. V Británii a v celé Evropě se zvedá další vlna industrializace, která by s sebou mohla přinést rozsáhlý úbytek volné krajiny, nárůst nemocnosti, nezdravé potraviny a vzrůstající hlad ve světě.
Prostřednictvím knihy Farmageddon odhaluji skutečnou cenu levného masa a vyzývám k nezbytným akcím na záchranu krajiny a k zajištění vydatné a výživné potravy pro všechny.”
Ti, kdo podporují další intenzifikaci zemědělské výroby, to často ospravedlňují argumentem, že potřebujeme vyrábět potraviny pro chudé a nasytit svět. Farmageddon tento i další mýty bourá:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva