Podle pořadatelů se kongresu účastní na 3 000 delegátů z celého světa. Součástí programu, který současně probíhá v 10 sálech kongresového centra, je více než 100 symposií, 23 sekcí ústních sdělení a 650 posterových prezentací.
V rámci letošního kongresu se uskuteční i společné symposium světové (WSS) a české spánkové společnosti (ČSVSSM). „Hlavním tématem symposia budou mimovolné pohyby ve spánku, které bývají součástí i některých neurologických onemocnění, jako například syndromu neklidných nohou nebo Parkinsonovy nemoci. Zmíněné poruchy přispívají k rozvoji dalších civilizačních onemocnění, proto je důležitá jejich včasná diagnostika a léčba, která pomáhá pacientům zkvalitnit život a zamezit rozvoji následných zdravotních komplikací. Díky tomu lze uspořit i velkou část léčebných nákladů,“ uvedl MUDr. Ondřej Ludka, vedoucí skupiny Spánkové medicíny Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), který se podílí na organizaci Světového spánkového kongresu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva