Česká republika se od roku 2006 zapojila do řady velkých výzkumných infrastruktur představující výzkumná centra a výzkumné sítě, které provozují nejen vlastní výzkum, ale pomáhají i ostatním českým a zahraničním výzkumným centrům v realizaci velkých výzkumných projektů.
V rámci posledního mezinárodního hodnocení velkých výzkumných infrastruktur ČR, konaných pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), úspěšně obstála národní výzkumná infrastruktura CZECRIN, která vznikla na základě úzké spolupráce mezi Masarykovou univerzitou a Mezinárodním centrem klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. „Vážíme si toho, že ve všech devíti hodnocených oblastech, infrastruktura Czecrin dosáhla nejvyššího počtu bodů. Nejvíce si pak ceníme celkového excelentního výsledku a doporučení zapojení České republiky na úrovni plného člena, prostřednictvím CZECRIN, do evropské infrastruktury ECRIN, kde dosud působila na pozici pozorovatele,“ uvedla Lenka Součková, koordinátorka infrastruktury CZECRIN.
Díky výbornému hodnocení získá infrastruktura peníze v celkové hodnotě 52 milionů korun na svou existenci do roku 2022. Plné členství ČR pak zajistí CZECRINU možnost se aktivně podílet na vedení a nastavení strategie ECRIN v dalších letech. Díky zapojení do evropské infrastruktury se navíc ČR zvýší pravděpodobnost účastnit se v grantových projektech financovaných H2020.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva