Během ní se podařilo svatoanenské nemocnici postavit novou budovu financovanou ze státního rozpočtu a vlastních zdrojů za přispění Jihomoravského kraje a vybavit ji nejmodernější medicínskou technikou, získat pro práci 285 výzkumníků z 19 zemí světa a nastartovat spolupráci kromě prestižní americké Mayo Clinic s desítkami dalších vědeckých institucí z celého světa. Na další chod centra v letech 2016-2020 se podařilo získat dotaci ve výši 1 miliardy z Národního programu udržitelnosti.
„Ministerstvo zdravotnictví si váží toho, že mohlo jako zřizovatel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně být a participovat u tak velkého projektu, který je přínosem nejen pro brněnské či české zdravotnictví. Jsem přesvědčen, že další pokračování výzkumného projektu garantuje dostupnost nejšpičkovější medicíny pro naše zdravotnictví," sdělil Petr Landa, náměstek ministra zdravotnictví pro ekonomiku a přímo řízené organizace.
„Jsem velice ráda, že díky Operačnímu programu Výzkum a vývoj pro inovace a prostředkům ze státního rozpočtu máme možnost financovat takové významné projekty, které umožňují zřizovat špičková multidisciplinární centra pro oblast aplikovaného výzkumu. FNUSA-ICRC představuje pro Českou republiku obrovský výzkumný i inovační potenciál. Věřím, že přínos tohoto centra bude ojedinělý nejen v oblasti medicíny, ale také pro mnoho mladých vědců, kterým zprostředkuje unikátní možnost profesního rozvoje v mezinárodním prostředí," uvedla ministryně školství Kateřina Valachová.
Za období od zahájení provozu centra v říjnu 2012 do prosince 2015 se podařilo naplnit většinu předem stanovených milníků, které dokumentují úspěšnost projektu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva