Finanční správa: Kompenzační bonus exekutorovi ani bance nepatří

04.06.2020 13:18

Kompenzační bonus nepodléhá exekuci a svoji povahu neztrácí ani připsáním na bankovní účet. Generální finanční ředitelství proto informovalo, že pokud bude žadateli vyplacen kompenzační bonus na exekučně postižený bankovní účet, je nutné se obrátit na banku se žádostí o vyplacení peněžních prostředků.

Finanční správa: Kompenzační bonus exekutorovi ani bance nepatří
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Novela zákona o kompenzačním bonusu (zákon č. 262/2020 Sb. účinný ode dne 3. 6. 2020) rozptýlila pochybnosti o správnosti tohoto postupu, když výslovně umožňuje bankám vyplácet peněžní prostředky odpovídající vyplacenému kompenzačnímu bonusu žadatelům bez ohledu na to, zda je veden výkon rozhodnutí nebo exekuce přikázáním pohledávky z účtu. Za účelem identifikace peněžních prostředků provádí Finanční správa od samého počátku výplatu z bankovních účtu s předčíslím 10719.

Žadatelé mohou v souladu s novým ustanovení § 9 odst. 5 požádat banku bez další administrativy o výplatu kompenzačního bonusu. Kompenzační bonus nyní bude vždy plnit svůj zákonem stanovený účel – zmírnit dopady mimořádných opatření přijatých v souvislosti se šířením koronaviru na podnikatele, jejichž činnost byla v důsledku těchto opatření úplně či částečně utlumena.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Policista roku 2023

11:44 Policie ČR: Policista roku 2023

V průběhu dnešního večera proběhl na Pražském hradě již 24. ročník prestižní ankety POLICISTA ROKU. …