Finanční správa dosud vybrala 1 332 018 daňových přiznání a začíná vracet přeplatky

06.04.2021 20:06

Letos Finanční správa vybrala prozatím 1 165 052 daňových přiznání od fyzických osob a 166 966 od osob právnických. Během prvního dubnového dne lidé podali ještě 64 422 tisíc přiznání.

Finanční správa dosud vybrala 1 332 018 daňových přiznání a začíná vracet přeplatky
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Pro srovnání  - v minulém roce bylo k 1. dubnu 2020 celkem vybráno 1 387 072 přiznání k dani z příjmů. Z toho 1 180 678 od fyzických osob a 206 394 od právnických osob.

Letos je na odevzdání přiznání daně z příjmů více času. V případě klasického formuláře odevzdaného „na papíře“ můžete podání bez sankce učinit do 3. května. Ten je možné vhodit do „sběrných boxů“, které jsou připravené na územních pracovištích Finanční správy. Kdo nemůže přiznání odevzdat elektronicky a obává se osobní návštěvy úřadu, může ho zaslat poštou. V případě elektronického podání je možné bez sankce podat až do 1. června. Finanční správa doporučuje veřejnosti využít online finanční úřad, který naleznete na webu www.mojedane.cz. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou.

„Pro ty, kteří si pospíšili s daňovým přiznáním a odevzdali ho již v lednu nebo únoru kvůli přeplatku na daních z příjmů, začala běžet třicetidenní lhůta pro jeho vrácení od 2. dubna. Finanční správa zrealizuje vrácení peněz nejpozději do 3. května 2021,“ upřesňuje generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

O přeplatky nepřijdete, pokud podáte daňové přiznání později. Lhůta 30 dnů se ale počítá od data podání. Pro elektronická podání podaná po 1. 4., ale poběží nejdříve od 4. 5. 2021.

Pokud hodláte přiznání teprve podat, vyvarujte se nejčastějších chyb, na které Finanční správa již dříve upozornila: Nejčastější omyly a nejasnosti ohledně daňových přiznání.

Podrobnější informace vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů, včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …