Hasičský záchranný sbor: Havlíčkobrodští hasiči se přestěhovali do nové stanice

11.04.2021 16:11 | Zprávy

Od 1. dubna 2021 vyjíždějí havlíčkobrodští profesionální hasiči k mimořádným událostem z nové dislokace, z budovy, která byla postavena v areálu HZS Kraje Vysočina v ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě. Původní stanici v ulici Žižkova opustili po 51 letech.

Hasičský záchranný sbor: Havlíčkobrodští hasiči se přestěhovali do nové stanice
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

„Hlavním důvodem výstavby nové stanice byly zcela nevyhovující prostory žižkovské stanice. Hasičům v objektu citelně chyběla především garážová stání, prostory pro opravy techniky, ale také prostory pro školení a výcvik příslušníků. Velkým problémem byly také průjezdy zásahové techniky k mimořádným událostem Žižkovou ulicí, a to zejména v dopravní špičce,“ upřesnil důvody výstavby nové stanice ředitel HZS Kraje Vysočina plk. Mgr. Jiří Němec.

Nová stanice je dislokována v areálu, který společně s budovou armádní ubytovny získal HZS Kraje Vysočina v rámci bezúplatného převodu v červenci roku 2005. Jednalo se o převod od Armády České republiky po odchodu 4. brigády rychlého nasazení. V bývalé budově armádní ubytovny sídlí, a i po výstavbě nové stanice nadále sídlit bude, územní odbor Havlíčkův Brod. Celý areál má plochu přibližně čtyři hektary a je na něm umístěn i sportovní stadion „Dukla“, na kterém se konají soutěže profesionálních i dobrovolných hasičů v požárním sportu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo nebo co podle vás teď selhává při řešení problému s nelegálními migranty?

A má třeba EU představu, kolik jich za rok do zemí EU cca přijde? A ještě poznámka k tomu, že voláte po přísném zákazu vstupu, to si představujete v praxi jak? Podle mě ten už snad funguje, ale nelegální migrant je odvozen právě od toho, že se sem dostane nelegálně, tedy že mu vstup nikdo nepovolí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Sporný paragraf v zákoně o kritické infrastruktuře by umožnil Ministerstvu vnitra zakazovat a omezovat dodavatele

13:21 Hospodářská komora: Sporný paragraf v zákoně o kritické infrastruktuře by umožnil Ministerstvu vnitra zakazovat a omezovat dodavatele

Hospodářská komora ČR upozorňuje na problematické ustanovení v zákoně o kritické infrastruktuře, kte…