„Kešky“ mají podobu různě velkých schránek, které obsahují tzv. logbook – sešit nebo při malé velikosti schránky třeba jen pruh papíru, na který záznam o nálezu zapíšete a dále podle velikosti tužku, drobné předměty na výměnu apod. Údaje o její poloze a nápovědu, jak skrýš najít, zjistíte po přihlášení na mezinárodní stránky hry geocaching.com. Tam také později vystavujete na odiv ostatním hráčům své úspěchy.
Cílem hledání není ani tak co nejvyšší počet pokladů, které „vykopete“ neboli tak zvaně „odlovíte“, ale návštěva zajímavých míst, u kterých jsou kešky umístěny. K takovým zajímavým místům by vás chtěl dovést i Český rozhlas. Proto jsme pro vás připravili velkou rozhlasovou putovní sérii „kešek“, umístěných na místech, která jsou pro rozhlas a jeho vysílání důležitá a se kterými je rozhlas nějakým způsobem spjat (budovy, historická místa, vysílače apod.).
K tomu, abyste si informace o „keškách“ mohli přečíst, případně údaje načíst do svých GPS přístrojů (stačí i mobilní telefon, který má GPS), se musíte zaregistrovat na oficiálních stránkách hry Geocaching. Je to jednoduchý úkon (samozřejmě zadarmo), který vás k ničemu nezavazuje. Pokud byste tápali, můžete si všechny informace o hře a jejích pravidlech prostudovat na českých stránkách Geocachingu.
Naše hra Hledej kešky s Českým rozhlasem se bude postupně rozšiřovat o nové a nové kešky po celém území České republiky a doufejme i v zahraničí. Začít však můžete již dnes.
Keš číslo 1:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas