Lidé o své pohledávky nebojují, ačkoli před soudem by uspělo 85 procent z nich

16.11.2014 16:53 | Zprávy

Nezaplacená faktura, mzda, nájem, ale i půjčka kamarádovi, to jsou nejčastější případy problematických pohledávek. Většina věřitelů je nechá být. Z obavy o další náklady na právnické služby a zdlouhavé vymáhací procesy. Podle portálu ePohledávky.cz je přitom až 85 procent zadaných pohledávek oprávněných. U zbylých 15 procent bývá nejčastější překážkou k vymáhání jejich promlčení, jež nárok výrazně oslabuje.

Lidé o své pohledávky nebojují, ačkoli před soudem by uspělo 85 procent z nich
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Obvyklými případy jsou půjčka kamarádovi, který se nemá k jejímu splácení, odmítnutí náhrady škody anebo nezaplacená faktura, vedoucí u některých drobných živnostníků až k likvidačním problémům. „Bohužel se u nás vžilo, že vymáhání pohledávek právní cestou je složité a drahé. Lidé se raději předem vzdají, než aby se domáhali toho, co jim náleží. Přesně to bychom chtěli změnit,“ zdůraznil Tomáš Medřický, generální ředitel portálu ePohledávky.cz, jehož prostřednictvím je možné získat právní posouzení konkrétního případu on-line, zdarma a do 24 hodin.

On-line zadání pohledávky k přezkoumání nevyžaduje žádné úsilí ani finanční prostředky a má stejný efekt jako konzultační schůzka s právníkem. Poté, co věřitel popíše detaily svého případu ve strukturovaném formuláři, provede tým spolupracujících advokátů rychlou revizi, která určí, zda je pohledávka skutečně oprávněná.

„Je důležité, aby věřitel k formuláři přiložil také veškeré podklady, které přispívají ke správnému vyhodnocení případu, například konkrétní nezaplacenou fakturu nebo především u ústních, papírově nepodložených dohod, podrobný popis situace,“ uvedl advokát David Bascheri. V 85 procentech případů je revize pohledávky pozitivní. Věřitel obdrží zdarma on-line návrh řešení situace a může se rozhodnout, zda chce být i nadále v procesu vymáhání zastupován, anebo bude pokračovat vlastní cestou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

16:26 MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

Třetina pražských žáků 2. stupně základních škol a středních škol vykazuje vážné příznaky úzkosti, 4…