Výzkum a vývoj
V oblasti výzkumu bylo podpořeno 47 projektů za více než 10 miliard korun. Podporu získala druhá fáze velkých projektů ELI a SUSEN, které svoji realizaci započaly již v předchozím programovém období v Operačním programu Výzkum a vývoj pro inovace.
Další finanční prostředky putovaly 16 projektům výzkumných infrastruktur zahrnutých v Cestovní mapě České republiky velkých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace pro léta 2016 až 2022, například projektům Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického v Praze, Vysokého učení technického v Brně nebo Masarykovy univerzity.
V 28 případech byly podpořeny také excelentní výzkumné týmy zabývající se umělou inteligencí, funkčními nanoroboty, nanomateriály, neurovědami, materiálovým výzkumem, výzkumem kosmického záření a radiačních jevů v atmosféře, etikou a dalšími tématy.
S finanční podporou OP VVV je realizován také strategický projekt Národní technické knihovny s názvem Národní centrum pro elektronické informační zdroje – CzechELib, který se zaměřil na vytvoření a pilotní ověření systému centralizovaného zpřístupňování elektronických informačních zdrojů pro výzkum a vývoj, a to včetně nákupu přístupů k jednotlivým elektronickým informačním zdrojům pro výzkum a vývoj v České republice.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva