NP Šumava: Národní parky nabízí výukové materiály zdarma ke stažení

27.03.2020 15:39

Přestože musely Národní parky Šumava, Podyjí a České Švýcarsko uzavřít střediska environmentální výchovy, nabízejí alespoň část svých pomůcek on-line. Na webových stránkách tří Správ Národních parků je k dispozici množství samoobslužných pracovních listů, pomocí kterých se mohou předškoláci a mladší i starší děti vzdělávat o přírodě Šumavy, Podyjí a Českého Švýcarska.

NP Šumava: Národní parky nabízí výukové materiály zdarma ke stažení
Foto: pixabay.com
Popisek: Divoká příroda - ilustrační foto

„Vzhledem k tomu, že nemůžeme nyní děti uvítat v našich střediscích a v šumavské přírodě, doufáme, že budou pracovní listy dobrým pomocníkem při výuce doma s rodiči. Více než 70 pracovních listů z dílny Národního parku Šumava vám například představí jednotlivé živočichy Národního parku Šumava jako např. rysa, vlka, tetřeva, tetřívka, kočku divokou a mnoho dalších druhů,“ vysvětluje Martina Kučerová, vedoucí oddělení informačních středisek a středisek environmentální výchovy.

„Na internetových stránkách Národního parku České Švýcarsko najdou zájemci volně ke stažení skoro dvě desítky publikací a pracovních materiálů, které jsou koncipované tak, aby byly k užitku jak dětem, tak i dospělým,“ říká Jakub Juda, vedoucí oddělení veřejných vztahů Správy NP České Švýcarsko, a dodává: „Dobrým začátkem mohou být například komiksy o zdejších zvířatech, na které pak navazují i pracovní listy.“

šelmy

šelmy

Národní park Podyjí připravil sérii materiálů, se kterými zvládnou děti pracovat i samy. Na webové stránce ZDE naleznou například kolekci hádanek, doplňovaček a kvízů Podyjské luštění.

„Začíst se mohou také do pětice podyjských komiksů, které přiblíží například život vyder či kudlanek nebo nebezpečí invazních rostlin. K dispozici jsou zde i ukázky z nejnovější publikace, z česko–německého ilustrovaného přírodovědného slovníků a průvodce po biotopech Společně přírodou,“ zakončuje mluvčí Správy NP Podyjí David Grossmann.

Odkazy na volně dostupné environmentální materiály:
NP Šumava ZDE
NP České Švýcarsko ZDE
NP Podyjí ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Úvodní slovo předsedy úřadu Petra Mlsny na Májové konferenci 2024

7:04 ÚOHS: Úvodní slovo předsedy úřadu Petra Mlsny na Májové konferenci 2024

Úvodní slovo předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Mlsny na Májové konferenci 2024.