Nový obor Kriminalisticko-právní specializace budou na VŠFS přednášet přední kriminalisté

12.05.2015 11:34 | Zprávy

Akreditovaný tříletý bakalářský obor, který od října otevírá Vysoká škola finanční a správní, je konstruován jako obor s právním základem, jenž současně poskytuje znalosti a vědomosti z oblasti trestního práva, kriminalistiky, kriminologie a forenzních věd. Odborný garant oboru a ředitel Ústavu kriminalistiky a forenzních disciplín Vysoké školy finanční a správní prof. Jiří Straus, přední český kriminalista a forenzní biomechanik, k tomu říká: „Připravili jsme atraktivní, zajímavý a jedinečný obor s rozsáhlou a podrobnou strukturou studia kriminalistiky a forenzních disciplín.“

Nový obor Kriminalisticko-právní specializace budou na VŠFS přednášet přední kriminalisté
Foto: VŠFS
Popisek: Vysoká škola finanční a správní

Na obor je již možné se přihlásit, výuka bude zahájena v příštím akademickém roce, tedy od října 2015. Studium je připraveno tak, že kromě teoretických základů budou studenti mít možnost studovat konkrétní případové studie, naučí se kriminalistické metody vyhledávání a zajišťování stop na místě činu, základní metody výslechu, rekognice, rekonstrukce a osvojí si metody vyšetřování konkrétních trestných činů. Při studiu se studenti seznámí se základními teoretickými pojmy v kriminalistice a jejich konkrétním významem v kriminalistické praxi. Naučí se aplikovat teoretické poznatky o kriminalistických stopách a kriminalistické identifikaci do kriminalistické praxe. Studium jim přinese vymezení nejfrekventovanějších kriminalisticko-technických a kriminalisticko-taktických metod, jejich zevrubné vysvětlení a zdůraznění jejich významu v kriminalistické praxi. Studenti budou umět zmíněné metody aplikovat na konkrétní kriminalistické případy. V právních předmětech získají studenti velmi dobré základy zejména z trestního práva hmotného a procesního.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

16:26 MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

Třetina pražských žáků 2. stupně základních škol a středních škol vykazuje vážné příznaky úzkosti, 4…