„Jde o skutečné kolosy, které využívají těžařské firmy pro převoz materiálu v povrchových dolech - uhelných, rudných nebo diamantových, zejména v sibiřské části Ruska,“ vysvětluje pozadí zajímavé zakázky obchodní manažer Škody Electric Viktor Vachata.
Škodovácké zařízení ještě před zahájením sériové dodávky podstoupilo právě na nehostinné Sibiři tvrdé zkoušky. „Dva naše prototypy jsme si samozřejmě důkladně otestovali na zkušebně. Následně je výrobce zabudoval do vozů a ty testoval během podzimu a zimy v provozu v uhelném dole, který leží v sibiřské části Ruské federace,“ popisuje projektový manažer Škody Electric František Pangerl. Že škodovácké zařízení obstálo, dokazuje fakt, že plzeňská firma poté mohla zahájit dodávku série dalších deseti pohonů a motorů pro další důlní vozidla a zakázku úspěšně završila v letošním roce. „První prototypové vozidlo je v provozu od listopadu roku 2018, má najeto více než 100 tisíc kilometrů bez závad na trakčním pohonu,“ říká Viktor Vachata.
Pro současnou dodávku do Ruska museli technici Škody Electric vyřešit řadu technických problémů, které souvisely s nesmírně náročnými podmínkami, ve kterých budou důlní vozidla sloužit. „Vozy musí snést i horší, než padesátistupňové mrazy, odolávat dlouhodobě velké prašnosti a značné provozní zátěži. Náročným požadavkům zákazníka jsme mohli vyhovět jen díky špičkové práci našich specialistů a vlastním výzkumným a vývojovým kapacitám,“ uvedl Viktor Vachata.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva