Stáže nabízí brněnské studio České televize už několik let. Od loňského října ale musí zájemci nejprve prokázat, že jedinou motivací pro ně není razítko o absolvování praxe, ale získání zkušeností v televizi veřejné služby je pro ně prioritou. „Nechceme, aby stáž získal ten, kdo se přihlásí jako první, ale kdo má skutečný zájem a předpoklady,“ říká ředitel Televizního studia Brno České televize Jan Souček a upřesňuje: „Vedoucí jednotlivých pracovišť si proto z přihlášených uchazečů vybírají studenty, kteří nejvíc odpovídají konkrétní pozici a prokáží opravdový zájem.“
Studio spolupracuje s brněnskými vysokými školami a také s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně. Stáže nabízí ve zpravodajství, produkci, dramaturgii, technických pracovištích, marketingu a nově také v ekonomice a provozu. „Mimo praktické zkušenosti mně stáž umožnila prozkoumat pracovní prostředí v mediální instituci, pomohla mi ujasnit si, co mě baví a naplnila mě nadšením pro budoucí práci v médiích,“ hodnotí uplynulé týdny student teorie interaktivních médií Masarykovy univerzity Jan Fiala, který v úseku televizní techniky působil jako asistent zvuku. Výrobní proces pořadu od přijetí námětu až po finální postprodukci poznala studentka Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Markéta Sára Valnohová a tvrdí: „Po takřka čtvrt roce v České televizi jsem si uvědomila, že nejdůležitější ze všeho je se nebát a aktivně se účastnit všeho, co okolnosti nabízí; nečekat, že mi něco samo spadne do klína.“ Dan Lechman si pochvaluje možnost nahlédnout do každodenního chodu televize a být u vzniku některých marketingových projektů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Česká televize