obrá rodina pečuje v ČR celkem o 693 pěstounských rodin s 800 dětmi, které nemohou vyrůstat ve vlastní, biologické rodině. V roce 2015 dosáhlo dospělosti 34 z těchto pěstounských dětí. Přesto i v roce 2016 plánuje organizace pomoci stejnému, nebo ještě vyššímu počtu dětí vyrůstat v rodině, namísto v ústavu. Možnost rozvoje služeb pro děti v ohrožení vidí v užší, odborné spolupráci s OSPODy a Krajskými úřady i v aktivním vyhledávání nových pěstounů, rozšířit chce také služby v oblasti sanace biologické rodiny. Liberecko je jedním k regionů, kde se nám náhradní rodinná péče daří a její podíl na péči o ohrožené děti by se měl nadále zvyšovat.
Dobrá rodina je největší organizací pečující o děti v ohrožení v České republice. Dlouhodobí a přechodní pěstouni, které doprovází, pečují aktuálně v regionu Liberce a okolí o 72 pěstounských rodin, ve kterých našlo domovy více než 80 dětí. „Přestože je naším cílem další rozvoj Dobré rodiny a péče i o další děti v ohrožení, jsme hrdí na to, že naši pěstouni vloni zároveň dovedli několik dětí k dospělosti“, říká Tomáš Böhm, ředitel Dobré rodiny. V roce 2015 dosáhlo v České republice dospělosti celkem 34 dětí. Data potvrzují, že v náhradní rodinné péči nenacházejí nový domov jen malé děti, ale také náctiletí. „Děti, vlastně dospělí, kteří z pěstounské péče vcházejí do samostatného života, jsou na tento krok připraveni. Ví, kam chtějí směřovat a ve většině případů i nadále udržují vztah se svou pěstounskou rodinou, která jim pomáhá a podporuje je. Navíc nejsou zatížení socio-patologickými problémy, tak typickými pro děti, které prožily dětství v ústavní péči. Umí se o sebe postarat, žijí běžným životem a nejsou na systému sociální péče po dosažení dospělosti obvykle dále nijak závislí“, dodává Böhm.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva