Zaměstnanci HEINEKENu se po roce opět zúčastnili Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví

23.09.2014 19:36 | Zprávy

Koncem minulého týdne se uskutečnil Mezinárodní den firemního dobrovolnictví (tzv. Engage Day). Už druhým rokem v řadě se k němu připojili i zaměstnanci společnosti HEINEKEN Česká republika – a to napříč všemi profesemi, od dělníků po nejvyšší manažery firmy včetně jejího generálního ředitele Erika Hamela. Dobrovolnická pomoc se záměrně týkala ochrany vody a vodních zdrojů, protože zodpovědný přístup k ní je nedílnou součástí strategie českého HEINEKENu. Dobrovolnictví je tak jednou z nejlepších forem naplnění firemní strategie zaměstnanci.

Zaměstnanci HEINEKENu se po roce opět zúčastnili Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví
Foto: HEINEKEN
Popisek: HEINEKEN

Dvě desítky zaměstnanců z pivovaru v Krušovicích i z Prahy proto pomáhaly s údržbou oblasti kolem potoka a naučné stezky u Eremita. Ve Velkém Březně se sešlo sedmnáct lidí, kteří pracovali u potoka přímo v obci. Třicet zaměstnanců pivovaru Starobrno se těšilo na čištění ponoru Sloupského potoka v Moravském krasu u Hřebenáče v místech, kde se propadá do podzemí. Déletrvající deště a podmáčená půda bohužel tuto jejich iniciativu zhatilo, do budoucna o ni ale nepřijdou. Do Moravského krasu tak pojedou v náhradním termínu.

V celosvětovém měřítku se letos Engage Day uskutečnil už pošesté. V roce 2013 se ho globálně od Pekingu po Valencii zúčastnilo kolem 10 000 lidí, v České republice se zapojilo 22 firem s 280 dobrovolníky a z toho se zúčastnilo padesát zaměstnanců společnosti HEINEKEN Česká republika .

Voda je jedním z nejdůležitějších pilířů projektu trvalé udržitelnosti Brewing a Better Future (Vaříme pivu lepší budoucnost), který je důležitou součástí strategie firmy už od roku 2010. „Problematiku zodpovědného přístupu k vodě veřejnosti adresujeme mnoha způsoby. Jedním z nich je právě ukázat propojení společnosti a zodpovědnosti, které ovlivňují komunitu, kde naše pivovary stojí, a týkají se i jejich provozu,“ konstatoval manažer korporátních vztahů českého HEINEKENu Jiří Hauptmann. Jak dále uvedl, HEINEKEN se začal seriózně zabývat jako jedna z prvních velkých firem. Pod záštitou OSN proto u příležitosti Mezinárodního dne vody (březen) uspořádal už druhým rokem v řadě konferenci o vodě. Díky spolupráci se zástupci Ministerstva životního prostředí, samospráv různých regionů, odborníků či zástupců chráněných krajinných oblastí letos konference nastolila opravdu relevantní témata, týkající se všech lidí. Z iniciativy HEINEKENu také vzniklo prohlášení Firmy a voda 2014, v němž se významné české firmy zavázaly a svým podpisem stvrdily, že vodu považují za jeden z klíčových prvků podnikání a dlouhodobě s ní budou nakládat odpovědným a udržitelným způsobem.

HEINEKEN je třetí největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva. V České republice do společnosti HEINEKEN patří tři pivovary: od roku 2003 pivovar Starobrno v Brně, od roku 2007 Královský pivovar Krušovice ve středních Čechách a od roku 2008 pivovar Velké Březno v severních Čechách. Společnost HEINEKEN Česká republika je v současnosti třetím hráčem na domácím trhu s pivem, v exportu se řadí mezi nejdůležitější vývozce. Do portfolia společnosti patří značky Heineken, Desperados, Krušovice, Zlatopramen 11°, Starobrno, Březňák, Zlatopramen Radlery, nealkoholický Zlatopramen NA, Hostan a regionální značky Dačický a Louny. Piva pravidelně vyhrávají ceny na domácích i zahraničních degustačních soutěžích, jejich výčet za uplynulé roky je ke zhlédnutí na www.heinekenceskarepublika.cz. Nedílnou součástí strategie společnosti v České republice je projekt Brewing a Better Future, jehož cílem je snižování dopadu výroby (spotřeby vody, energií a CO2) a distribuce na životní prostředí, prosazování zodpovědného přístupu ke konzumaci piva a práce s místními komunitami. Největší ambicí HEINEKENu do budoucna je tak stát se nejzodpovědnějším výrobcem piva v České republice. Více informací k těmto tématům lze najít rovněž na výše uvedených webových stránkách.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

vozidla UA bez STK

Pane ministře Kupko, jak dlouho ještě hodláte tolerovat provoz ukrajinských vozidel bez technických kontrol na území české republiky? Myslíte, že se chováte s péčí řádného hospodáře? Stanice STK jsou kapacitně připraveny provést kontroly UA vozidel, ale vy evidentně tolerujete jednu skupinu cizích...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Rok mimořádné pomoci, diváci loni přispěli potřebným více než 140 miliony

22:03 Česká televize: Rok mimořádné pomoci, diváci loni přispěli potřebným více než 140 miliony

Česká televize odvysílala v uplynulém roce celkem třináct benefic a osm benefičních speciálů. Během …