Zoo Jihlava se raduje z druhé nejvyšší návštěvnosti

03.01.2019 7:36

Zoologická zahrada Jihlava opět potvrdila svoji pozici trvale nejoblíbenějšího turistického cíle na Vysočině. Důkazem toho je i návštěvnost zoo za uplynulý rok 2018, kdy jejími branami prošlo celkem 333 016 návštěvníků.

Zoo Jihlava se raduje z druhé nejvyšší návštěvnosti
Foto: zoojihlava.cz
Popisek: ZOO Jihlava

To je o pouhých 1 413 lidí méně než v rekordním roce 2016, kdy do zoo přišlo celkem 334 429 návštěvníků. Tento rozdíl je však zcela zanedbatelný, neboť v letních měsících toto číslo činí cca návštěvnost za polovinu běžného všedního dne.

Oproti roku 2017 pak vzrostla návštěvnost zoo o 16 362 lidí.

Návštěvnicky nejsilnějšími měsíci byly již tradičně měsíce červenec a srpen, během nichž zoo navštívilo celkem více než 130 000 návštěvníků. Zajímavé však byly i měsíce duben s více jak 41 000 lidmi a říjen se 17 000 návštěvníky, což jsou počty o třetinu až polovinu vyšší oproti návštěvnosti uvedených měsíců v minulých letech.

„Všem návštěvníkům a příznivcům zoo bych za uplynulý rok rád poděkoval, protože správnou zoo tvoří nejen zvířata, ale také návštěvníci, kteří do ní chodí.” Vysvětluje ředitel Zoo Jihlava Jan Vašák.

„Podle prvních propočtů a odhadů se v loňském roce v jihlavské zoo narodilo, či vyklubalo kolem osmdesáti druhů živočichů v počtu necelých pěti set jedinců. To je takový náš standard, nicméně na kusy se nám počet mírně zvednul díky několika úspěšným odchovům u plazů – třeba vzácných dvojjazyčníků haitských, nebo ještěrek pavích. Nejvýznamnějšími odchovy v rámci zoo to pak byli zcela jistě tygři sumaterští, babirusa sulaweská, irbisové, rysové karpatští, klokani uru, outloni malí, nebo pásovec kulovitý. Samozřejmě mnoho zvířat v průběhu roku i uhynulo, ať už stářím, jako mláďata při neúspěšném odchovu, nebo v důsledku nemoci. Mezi takové živočichy patřil například samec žirafy núbijské Manu a tuleň obecný Artos.” Dodává Vašák.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 121 017

10:04 ČEZ číslo týdne: 121 017

121 017 zákazníků po celé ČR má rychlý internet od ČEZ.