Zatímco v říjnových volbách kandidovalo 23 stran a hnutí, na květnové volby do Evropského parlamentu se chystá 38 politických subjektů, což je o pět více než při posledních eurovolbách v roce 2009. Veřejnoprávní média mezi ně musí rovným dílem rozdělit 14 hodin bezplatně poskytnutého vysílacího času. Česká televize si zve zástupce kandidujících stran a hnutí do pořadů Události, komentáře a Politické spektrum, prostor jim dává i ve všední den po 17. hodině v kontinuálním vysílání ČT24.
V pořadu Události, komentáře zpovídá moderátor v necelých dvaceti minutách lídry tří politických subjektů. Naposledy to byli Petr Cibulka (Volte Pravý Blok), Miroslav Hejna (Komunistická strana Československa) a Rastislav Lučanský (Romská demokratická strana). Ústřední postavou byl první jmenovaný, jenž při hodnocení událostí na Ukrajině prohlásil: „V roce 2004 vypukla na Ukrajině tzv. Oranžová revoluce, jejímž cílem bylo, aby se země stala členem Evropské unie. Banda ruských fízlů v Bruselu ale dělá všechno pro to, aby se to Ukrajině nepodařilo. Celá země chce do Evropy, jenom pár teroristů placených a řízených z Ruska se snaží předstírat, že to tak není.“
Lídr Pravého Bloku chce mít z Ukrajiny výkladní skříň Evropy
Proto ani nepřekvapilo, jak zareagoval na otázku moderátora, co by po zvolení navrhoval v Evropském parlamentu pro řešení situace na Ukrajině nejdříve. „Okamžitě bych přijal Ukrajinu do NATO i Evropské unie a poslal bych jednotky NATO na ukrajinsko-ruskou hranici. Protože bránit Evropu z Německa může vymyslet jen ruský fízl, Evropu je třeba bránit na ukrajinsko-ruských hranicích. A udělal bych všechno možné i nemožné pro to, aby se z Ukrajiny stala výkladní skříň Evropy, aby to byl debakl Putina. Pokud nebude Ukrajina Waterloo Putina, Evropa je ztracená,“ sdělil divákům veřejnoprávní televize Petr Cibulka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník