„EU nás tlačí do energetické závislosti na Rusku. Zastavme to,“ zní od Svobodných
23.02.2022 9:25 | Ze sítí
Také Svobodní v těchto dnech odmítli ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu. V této souvislosti však také upozornili na to, že současná zelená politika Evropské unie zvyšuje naši energetickou závislost na Rusku, což je třeba co nejdříve odmítnout a vrátit se k posilování energetické soběstačnosti Evropy a jednotlivých zemí.
reklama
„Ani občanská válka ze zásady neospravedlňuje přesun jednotek na území cizího státu. Ukrajina Rusko na své území nepozvala ani žádnému státu nevyhlásila válku, proto i přes nenaplňování minských dohod, schválených Radou bezpečnosti OSN, ze strany Ukrajiny odmítáme ruskou vojenskou intervenci,“ uvedl v oficiálním prohlášení strany Libor Vondráček, předseda Svobodných, kteří zároveň upozornili na to, že je potřeba, více než kdy dříve, se nesmířit se současným stavem.
„Rusko evidentně vycítilo, že USA i většina států západní Evropy má v čele slabé lídry a zkouší, co si může dovolit. V bezpečnostních otázkách se tedy nemůžeme spoléhat na iniciativu ostatních a musíme být jako samostatná Česká republika aktivní. Případné sankce přitom musíme cílit tak, abychom jimi v první řadě nepostihli vlastní podnikatele, vyjma obchodníků s vojensky zpracovatelným materiálem,“ domnívají se Svobodní.
Libor Vondráček pak jedním dechem připomněl také to, že politika Green Dealu prohlubuje energetickou závislost evropských zemí na Rusku. „Musíme ji tedy zásadně odmítnout. Z bezpečnostního hlediska je pro nás klíčová změna směřování od zelené politiky EU k naší energetické nezávislosti,“ vyzval Vondráček, podle kterého současná situace jasně odkryla, jak snadno může být iracionální energetická politika EU bezpečnostní hrozbou a ohrožením naší suverenity.
„Říká se, že tam, kde se obchoduje, tam se neválčí. Bohužel se tedy potvrdily předpovědi Petra Macha, že zavádění celních překážek, tedy potlačování voleného trhu, dle Asociačních dohod bude zdrojem problémů,“ připomněl Vondráček.
Ekonom a někdejší Vondráčkův předchůdce ve funkci předsedy Svobodných tehdy uvedl: „Jestliže vstupem do celní unie s EU ztratí lidé na východě Ukrajiny možnost volně obchodovat s těmito státy, povede to jen ke zvýšení jejich chudoby a eskalaci konfliktu.“
Proto bychom se podle Svobodných měli v budoucnu vyvarovat podobným požadavkům na zavádění nebo navyšování celních bariér.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Dobrý den, i když jste byla myslím zvolena za vládní strany, teď si nejsem jistý za kterou, přesto si myslím, že jste objektivní. Zajímal by mě tak váš názor jednak na to, že chce vláda trestat jakousi činnost pro cizí moc, upřímně nechápu ani co přesně je tím myšleno? A pak, že chce zbavit dvojího ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.