„Kdyby si tohle dovolil indický diplomat…“ Šokující slova v Mnichově nepřišla jen od J. D. Vance

15.02.2025 14:07 | Monitoring

Ministr zahraničních věcí Indické republiky Dr. Subrahmanyam Jaishankar promluvil na Mnichovské bezpečnostní konferenci. Promluvil o liberální demokracii. Bez příkras a tak, jak liberální demokracii vnímá nemalá část světa. Podnikatel a občasný glosátor politického dění Arnaud Bertrand k tomu na sociální síti X napsal pár slov. Zmínil projev amerického viceprezidenta J. D. Vance a popsal, co se bude muset změnit.

„Kdyby si tohle dovolil indický diplomat…“ Šokující slova v Mnichově nepřišla jen od J. D. Vance
Foto: Screen X Arnaud Bertrand
Popisek: Dr. Subrahmanyam Jaishankar, indický ministr zahraničí

Indický ministr zahraničí promluvil na Mnichovské bezpečnostní konferenci. Obul se do liberální demokracie. Zdůraznil, že demokracie a liberální demokracie zdaleka nejsou totéž. „Myslím si, že různé společnosti mají své vlastní kultury, své vlastní hodnoty, své vlastní způsoby, jak dělat věci,“ začal indický ministr zahraničí.

Anketa

Který z vybraných českých europoslanců nejlépe hájí české národní zájmy?

hlasovalo: 25012 lidí
„Myšlenka, že existuje nějaký druh univerzální jedné pravdy a jednoho soudu a jedné normy, která by měla být propagována, hodnocena a posuzována – myslím, že to je jeden z velkých problémů, které dnes v politice máme. Děje se to v mozkových trustech, děje se to v novinách,“ pravil Subrahmanyam Jaishankar. Nemalá část světa je na to podle indického ministra alergická. Je alergická na to, když samozvaní nositelé jediných správných hodnot poučují lidi jinde ve světě, jak mají budovat tu jedinou správnou demokracii, když tito samozvaní učitelé nikdy neprošli volbami.

Druhý problém spočívá podle indického ministra v tom, že každá země má svou specifickou politickou kulturu a specifické politické proudy a na všechny se rozhodně nehodí naroubovat liberální demokracie. „Sleduji, co předvádějí západní diplomaté v Indii. Kdyby naši diplomaté dělali ve vašich zemích jen zlomek toho, skoro byste brali zbraně do rukou. Abych to shrnul, myslím, že tu existuje dvojí metr,“ konstatoval indický ministr zahraničí na Mnichovské bezpečnostní konferenci.

Podnikatel a občasný glosátor politického dění Arnaud Bertrand k tomu na sociální síti X napsal pár slov. „Indický ministr zahraničí vysvětluje, že liberalismus nerovná demokracii a že je naopak v mezinárodním měřítku zásadně nedemokratický. Jak vysvětluje, ‚různé společnosti mají svou vlastní kulturu, své vlastní hodnoty, své vlastní způsoby, jak věci dělat‘ a liberalismus naopak zastává názor, že existuje ‚jedna pravda, jeden soud a jedna norma‘,“ převyprávěl ministrova slova těm, kteří třeba příslušné video neviděli.

„Myslím si, že toto je nepochybně nejdůležitější věc – změna myšlení, kterou Západ musí provést, když přejdeme k multipolaritě. Přechod od myšlenky ‚potřebujeme utvářet ostatní k obrazu svému‘ – k myšlence ‚potřebujeme rozumět druhým a respektovat je takové, jací jsou‘.“

Arnaud Bertrand má za to, že Západ už nemá ani dost sil, aby své myšlenky vnucoval jiným, takže by s tím měl přestat. „Nikdo nemá rád kazatele, který trvá na tom, že jeho cesta je jediná správná cesta, zvláště když už nemá moc prosadit své kázání,“ shrnul svůj názor.

Dodal, že viceprezident USA JD Vance na konferenci v Mnichově předvedl to, co předvádějí západní diplomaté vůči tzv. globálnímu Jihu. Poučoval Evropany, jak by to měli dělat lépe, jak by měli správu svých věcí veřejných vykonávat lépe. Arnaud Bertrand má za to, že poučování druhých má Západ v genech, jak to ukázal i Vance. A pokud se má něco změnit, bude třeba změnit toto zásadní nastavení.

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Ing. Jaroslav Chalupský byl položen dotaz

Stát

Pane senátore, vy tvrdíte, že se stát chová k soukromému sektoru jako otrokář. Souhlasíte se mnou i v tom, že tato vláda nechává na holičkách úplně všechny? Od zaměstnanců až po živnostníky? Vždyť co pro ně udělala dobrého. Nic. Lidé jen chudnou a pracovní život jim tato vláda jen komplikuje - např....

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Liberální demokracie blazeovaných kecálistů, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 15.02.2025 15:56:24
kteří sami sebe pokládají za bůhvíjaké filosofy a "lepší" lidi, neleze jen krkem globálnímu Jihu, ale i lidem v tomto režimu žijícím. Na Západě byla dána tomuto politickému směru důvěra v šedesátých letech, na východě Evropy v devadesátých. Nebyl to ovšem bianco šek pro libtardy až do konce dějin, jak si to dnes u nás představují političtí šmejdi z vlády, Hradu, přes vládnoucí koalici až po ožralé režiséry, ale jakási dočasná smlouva, která se MUSÍ!!! neustále obnovovat a během které je třeba ukázat, že nastolený režim umí pracovat pro občany a společenské teorie systému jsou nosné a hodící se pro budoucnost. Liberální demokracie ale zklamala na celé čáře. Liberální režim akorát dokázal vše na co sáhl rozklížit, rozdrbat, doničit, rozvrátit a zruinovat. Přítomnost je šeredná a za budoucnost (pokud by zůstali u moci tito lidé) by nedal ruku do ohně ani indický fakír. Všude po liberálních demokratech je jen politický hnůj, duchovní rozvrat, kriminalizace života a hospodářské ztráty. Systém se neosvědčil a musí být vyměněn za jinou filosofii, nejlépe demokracií bez přívlastků. Na tom není nic divného, je prostě nutné jít s tímto nefunkčním zmetkem a jeho odpudivými protagonisty PRYČ!! do dějin, jak se sluší na slepou větev vývoje. Jinak jsme na lopatě dějin, jen vyvézt na skládku!

|  12 |  0

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …