„V Karviné mohu říci milí přátelé a nespletu se, protože tady jsem v prezidentských volbách dostal 75 procent hlasů. A já jsem vám za to především přišel poděkovat. Ale uznávám, že děkování je málo. Prezident by se měl starat o místa, kam přijíždí, a nejen děkovat. Ale přesto mi dovolte, abych poděkováním začal,“ pravil prezident.
„Prezident je tady od toho, aby poslouchal názory lidí a také jim samozřejmě říkal svoje názory. Což jsem právě učinil. A teď se velice těším na debatu s vámi,“ zahájil Miloš Zeman své vystoupení v Karviné.
Protože se prý zajímal o region, do kterého míří, zjistil, že tu je znepokojivě vysoká nezaměstnanost – sedm až devět procent. Zčásti je to podle Zemana tím, že se některým lidem zkrátka nechce pracovat. Jak je přinutit k práci? Zeman nabídl recept.
„Nejjednodušší způsob, jak lidi přinutit k práci, je sebrat jim sociální dávky. Proč je dávat lidem, kteří k tomu nemají žádnou příčinu, pobírají je a vysmívají se těm, kteří chodí do práce,“ řekl Zeman. A vyslechl si potlesk.
Sociální dávky podle prezidenta mají smysl. Mají smysl u skutečně hendikepovaných občanů, u maminek s dětmi a tak podobně, ale ne u lidí, kterým se jen pracovat nechce. Konstatoval také, že by si město mělo mít právo vybrat, koho nechá žít na svém území. Nepřizpůsobiví občané by se tak museli přizpůsobit, pokud by chtěli žít v tom či onom městě.
„Víte, že my teď řešíme problém migrantů, že nechceme, aby se nám sem stěhovali muslimští migranti. Ale co jiného je, když se do nějakého města stěhují lidé, které tam to město nechce. Proto to domovské právo. Takže budeme se snažit – prezident, premiér, ministři, hejtman, starosta atd., abychom kromě poděkování přinesli Karviné nějaký užitek,“ zdůraznil prezident.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp