Učitelka Martina Bednářová v pražské Základní škole Na Dlouhém Lánu tvrdila, že v ukrajinském Kyjevě se ve skutečnosti nic neděje. Námitky svých žáků, že ve zprávách vidí něco jiného, odbyla odkazem na George Sorose. „ČT1 patří do skupiny médií, která jsou vázána na miliardáře Sorose. A o tom víme přesně, komu ten je poplatný,“ reagovala Bednářová.
Záběry z poničeného Kyjeva, ale také z měst Buča, Sumy a dalších přitom zdaleka neukazuje jen Česká televize i další média. Na sociálních sítích je sdílejí také sami Ukrajinci, kteří zůstávají ve svých domech navzdory ruské palbě, nebo Ukrajinci, kteří odkrývají masové hroby, jež mají na svědomí ruští okupanti.
Žáci si její proslov nahráli a učitelku čekal vyhazov.
- Na případ učitelky Martiny Bednářové upozornil server Seznam Zprávy.
„Mě to vyděsilo. Nevyděsilo mě to, co paní učitelka říkala těm studentům. Argumentovala i tím, jak probíhalo utlačování ruské menšiny na Donbasu. To už dneska v médiích nezaznívá,“ řekl Matěj Gregor na videu uveřejněném na sociální síti Facebook.
Konstatoval, že české školy už roky nejsou apolitické.
„To je taková utopie některých politiků, že školy budou apolitické, že nebudou sdělovat názory a že budou žáky držet od toho společenského dění. Ale proboha živého, přátelé, vždyť je to dnes stejné, jako to bylo vždycky. Škola vždycky slouží těm lidem, kteří jsou u vlády. Vždycky to tak bylo a vždycky to tak bohužel bude. Děti jsou budoucnost a režimy to vědí. Věděly to režimy fašistické, režimy komunistické, vědí to i ty dnešní režimy. Každý používá děti jako nástroj propagandy. Je to nechutné, je to hnusné, ale proboha živého, nehrajme si na to, že školy jsou apolitické,“ vyjádřil svůj názor Matěj Gregor.
A hned doplnil, že na vlajkách EU, které na školách najdeme, není z jeho pohledu nic apolitického. Stejně jako nevidí nic apolitického na tom, když na školách prezentuje svou práci nezisková organizace Člověk v tísni.
Dal najevo, že se mu nelíbí, že se učí jen o pozitivních stránkách EU a o Václavu Havlovi, ale už se nerozebírají z jeho pohledu záporné stránky tohoto evropského společenství a negativní jevy spojené s Václavem Havlem. Neříká se nic o tom, že to byl alkoholik a žádný morální vzor. Tak na prvního českého prezidenta nahlíží Matěj Gregor.
„Do dějepisu můžeme nacpat i to, že Václav Havel byl zvolen komunistickým Parlamentem, a můžeme tam narvat řadu ostatních věcí, které tam podle mě zatím nejsou. Já jsem ve školách zažil řadu přednášek a velice si cením toho, že do škol chodí organizace varující před drogami. Nebo zmíním Linku bezpečí. To taky do školy asi patří, aby děti věděly, že mohou někam zavolat o pomoc. Ale abychom na školách poslouchali, jak nás Evropská unie zachraňuje... tak to mi chcete tvrdit, že školy jsou apolitické? Já myslím, že pan ministr školství Gazdík (STAN) má vytáhnout hlavu, nebudu říkat odkud, a měl by se do škol jít podívat,“ rozčílil se Matěj Gregor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp