„Vítku, to nebylo dobrý.“ Rakušan před spaním pořádně uklouznul

29.04.2024 10:30 | Monitoring

Stovky muslimů v sobotu demonstrovaly v německém Hamburku na akci svolané islamisty a za pokřiků „Alláhu akbar“ se někteří z nich dožadovali, aby byl v Německu nastolen islámský režim v podobě chalífátu. „A co se ve skutečnosti stalo? Nic,“ reaguje na tyto zprávy český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který zároveň odsoudil „soustavné strašení migrací“. „Já mám o situaci v Německu i jinde dost přesné zprávy,“ vzkázal též po silné kritice lidem, kteří se diví, že pro něj „výzva k likvidaci německé vlády a nahrazení islámským totalitním chalífátem nic neznamená“. Že by se „nic nestalo“ si, na rozdíl od Rakušana, německá ministryně vnitra nemyslí.

„Vítku, to nebylo dobrý.“ Rakušan před spaním pořádně uklouznul
Foto: Screen vysílání ČT24
Popisek: Vít Rakušan vysvětluje u Václava Moravce migrační pakt

Hlasy po nastolení islámské diktatury v podobě chalífátu se rozezněly v sobotu odpoledne na demonstraci v německém Hamburku ve čtvrti St. Georg a podle německé veřejnoprávní televize ZDF tamní policie odhadla počet přítomných na 1 100 lidí, kteří přišli protestovat proti dle nich islamofobní politice a mediální kampani v Německu.

Na akci, kde hovořil Joe Adade Boateng, mluvčí skupiny Muslim Interactive, jež je sledována coby extremistická organizace, zaznívalo, že právě „chalífát je řešením“. Německý plátek Bild poukázal, že někteří z přítomných muslimů „chtějí zrušit demokracii a teokracii z doby kamenné nazývají ‚řešením‘“, což podložil také názory pětadvacetiletého Boatenga, jenž na sociálních sítích u německých islamistů sklízí úspěch tím, že podněcuje nenávist vůči Izraeli a Západu.

Že Bild nepoužívá přehnaná slova, potvrzuje také německá veřejnoprávní televize, jež upozornila, že organizace, která muslimy na akci svolávala, je považována za nástupnickou organizaci islamistického hnutí Hizb ut-Tahrir, které je v Německu od roku 2003 zakázáno, mimo jiné proto, že odmítá demokratické státní zřízení a chce prosadit vytvoření chalífátu, v němž by bylo tvrdě uplatňováno islámské právo šaría. ZDF píše, že by po prosazení chalífátu v Německu musely být respektovány zákony odvozené z koránu, jako základ pro činnost státu. „Hnutí odmítá demokratické principy, jako je dělba moci a svobodné volby,“ doplňuje televize. Reportérka ZDF Susana Santinová tvrdí, že šlo o „demonstrací za globální chalífát, který prosazuje rozdělení na muslimy a nemuslimy v Německu“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Extrémistická strana STAN v čele s imámem Bin Kuliokem by měla být okamžitě zakázaná, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHradecký P. , 29.04.2024 16:25:21
a postavena před soud za vlastizradu.

|  20 |  0

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…