„Fischer udělal zásadní chybu, že se se svými politickými názory netají. Zaměstnanci veřejnoprávních médií nesmí veřejně najevo dávat svůj politický názor. Měla by to být běžná součást práce v ČT, ČRo či ČTK,“ psal například Michal Půr v komentáři na Info.cz.
O pár týdnů později se Dostál jako jeho podřízený v roli televizního radního domáhal reakce generálního ředitele České televize Petra Dvořáka k možnosti regulace aktivit novinářů ČT na sociálních sítích.
Podle Dostála je to věc, která člověka zarazí. Každý z pracovníků, třeba ve zpravodajství ČT, má svůj twitterový nebo facebookový účet. „Chci se zeptat, jestli lidé, kteří pracují v České televizi, mají z vrchu nějak koordinované, co můžou nebo nemůžou a v jaké chvíli se mohou vyjadřovat, nebo co mohou komentovat,“ dožadoval se Dostál vysvětlení od ředitele televize.
V konkrétních případech šlo podle Dostála o neuvěřitelné přestřelky lidí ze zpravodajství ČT s politikem, což prý působilo zvenčí podivně. Ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák má však jasno v tom, že pracovníci ČT musí dodržovat kodex televize a k věci bylo vydáno i rozhodnutí generálního ředitele, které definuje způsob chování na sociálních sítích.
„Proti tomu ale stojí fakt, že řada profilů našich lidí na sociálních sítích má v záhlaví rovnou upozornění, že jejich profily nevyjadřují názor ČT, ale názor konkrétního člověka. Zde platí pravidlo selského rozumu,“ zdůraznil. V občasných případech excesů se vedení ČT prý snaží pracovníky spíš upozorňovat a apelovat na dodržování zmíněných předpisů a selský rozum. „Nechceme je postihovat ani trestat, ale snažíme se jim vysvětlit, že někdy méně je více,“ doplnil ředitel ČT.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab