Bývalý starosta Kolína promluvil o Rakušanovi

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

06.10.2021 16:06 | Zprávy

Město Kolín bylo před několika lety nejzadluženějším městem v České republice. Po etapě, kdy městu vládl starosta Vít Rakušan, současný předseda hnutí Starostové a nezávislí, se zdá být otázka dluhu vyřešená. Takto nějak věc prezentují v médiích Vít Rakušan, současný starosta Kolína Michael Kašpar a řada dalších politiků hnutí STAN ve městě.

Bývalý starosta Kolína promluvil o Rakušanovi
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Bartoš s Vítem Rakušanem v Pardubicích

Mediální realitu přijala za svou i řada občanů města. Stojí ale za to se na problematiku dluhu podívat z nadhledu, přinese mnohá překvapení. Mnohé k tomu může sdělit například i bývalý kolínský starosta Jiří Buřič, který nám poskytl bližší informace.
 
Pane Buřiči, mohl byste krátce popsat svůj politický životopis?
 
Od roku 1990 do roku 2010 jsem byl zastupitelem našeho krásného města. Bylo mi ctí být prvním demokraticky zvoleným starostou Kolína po roce 1989 a tuto funkci jsem vykonával v letech 1990–1994. Znovu jsem byl starostou zvolen v roce 2006. Mezitím jsem si vyzkoušel opoziční roli a v letech 2003–2006 jsem byl místostarostou města.
 

 
Máte tedy jistě podrobné informace o hospodaření města Kolína v posledních deseti nebo patnácti letech.
 
Samozřejmě! Víte, hodně si pamatuji, třeba řadu aktivit kolem kolínské průmyslové zóny. Byl jsem z pozice místostarosty projektovým manažerem tohoto projektu, což v praxi znamená, že jsem od roku 2003 vedl pracovní výbor za účasti projektanta, CzechInvestu, investora a dalších institucí veřejné správy, byl jsem zodpovědný za dokončení průmyslové zóny.
 
Můj kolega, tehdejší starosta Miroslav Kaisler, vedl zase výbor k postavení bytů pro zaměstnance z této průmyslové zóny. Výstavba bytů byla požadavkem strategického investora a začaly se stavět na základě trojdohody mezi městem, investorem a českým státem. Kolín díky požadavkům investora získal 750 bytů, kdy každý z nich dnes může mít cenu kolem dvou milionů korun. A navíc když jsem odcházel z funkce starosty města, bylo v kolínské průmyslové zóně ještě 90 hektarů volného prostoru pro další investory.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemáte jako já pocit, že tato vláda se nás snaží šmírovat úplně všude?

Vy kritizujete, že chce hlídat údaje o ubytovaných (v hotelech, penzionech...), ale co říkáte na to, že se snaží protlačit i to, aby nás mohla šmírovat na webu? Cožpak nestačí, že se nás snaží umlčet pomocí Foltýna a toho jeho nesmyslného úřadu? Proti tomu taky nějak bojujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 7


Osobnost měsíce

Ing. Josef Hájek

  • ANO 2011
  • zastupitel města
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitel české školy svérázně vyřešil úkol s toaletou pro třetí pohlaví

4:45 Ředitel české školy svérázně vyřešil úkol s toaletou pro třetí pohlaví

Novým trendem ve školách je snaha vybavit sociálně slabší žáky a studenty menstruačními pomůckami. A…