„Je to vymezení v rámci sociální demokracie,“ řekl. Sociální demokraté na Plzeňsku se totiž nejen v jarním stranickém referendu postavili proti vstupu ČSSD do vlády s hnutím ANO. V celém kraji bylo proti vládnutí s ANO 60,48 procenta hlasujících straníků, na Tachovsku to bylo dokonce přes 74 procent záporných hlasů. Celostátní výsledek vnitrostranického referenda ale nakonec vstup strany do vlády potvrdil.
Čelní představitelé ČSSD v kraji včetně hejtmana Josefa Bernarda či Zrzaveckého se vyjadřovali v tom smyslu, že sociální demokraté měli po prohraných volbách odejít do opozice a nechat ANO vládnout samotné. ČSSD podle Zrzaveckého neměla od voličů mandát na vstup do vlády. Měla se vrátit do opozice a vyřešit si především svoje interní problémy. „To stále trvá a my chceme získat tolik hlasů a tak silný mandát ve volbách, aby se ukázalo, že v Plzeňském kraji sociální demokraté umějí dělat komunální politiku, a díky tomu bychom rádi v rámci sociální demokracie významně posílili a ovlivňovali celostátní politiku,“ dodal Zrzavecký.
Na únorovém sjezdu ČSSD plzeňský krajský šéf strany a tehdejší zastupující předseda ČSSD Milan Chovanec neuspěl s kandidaturou na předsedu strany. Plzeňští sociální demokraté nemají ve vedení strany ani žádného místopředsedu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab