Pátého prosince do pražského centra moderního umění DOX dorazí kromě Mikuláše s čertem a a andělem také čeští učitelé. Člověk v tísni, respektive jeho vzdělávací projekt „Jeden svět na školách“, tak pro ně pořádá konferenci Jak na dezinformace.
Zváni jsou vyučující ze základních a středních škol, také metodici prevence, ale rovněž další „vzdělavatelé“, třeba knihovníci.
Na konferenci moderované Barborou Kroužkovou z České televize má být nejprve vysvětleno, jaké nástrahy představují dezinformace pro společnost a proč je důležité o nich se studenty mluvit.
Poté se výklad zaměří na dezinformace na sociálních sítích.
Jeden z přednášejících, Nikola Hořejš ze společnosti STEM, se aktuálně věnuje bádání o dezinformacích k tématu dekarbonizace a kvitoval, že česká společnost ještě není rozhodnuta, zda je elektromobil „ďábelský nástroj“, takže jí lze přesvědčit, že rozhodně není.
Pan Hořejš také kritizoval novináře, kteří se investigativně zabývají zakázkami na ministerstvu obrany. „Důvěra ohledně vojenských zakázek je v současné situaci války s Ruskem extrémně důležitá. Kdo si zahrává s takovými pseudokauzami, ten si hraje s ohněm v muničním skladu,“ varoval na konci září.
Analytik Hořejš bude sdílet panel s ředitelem Jednoho světa na školách Karlem Strachotou a vyslanou zástupkyní ministerstva vnitra.
Po obědě pak je na programu „Okénko JSNS“, ve kterém bude přítomným učitelům Jeden svět na školách prezentovat, co pro ně má připraveného pro letošní školní rok.
Program Jeden svět na školách v Česku funguje od roku 2001, kdy jej rozjela nezisková organizace Člověk v tísni.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.