Další změna. Končí autor „Velkého resetu“ Klaus Schwab

04.04.2025 11:25 | Monitoring

Klaus Schwab, zakladatel, dlouholetý předseda správní rady Světového ekonomického fóra (WEF) a přední proponent zelené idologie, odchází ze svého nevýkonného předsednického postu. V interním dopise, který viděl deník Financial Times, Schwab zdůraznil nutnost obnovy základního poslání fóra v důsledku otřesů nedávných měsíců.

Další změna. Končí autor „Velkého resetu“ Klaus Schwab
Foto: Repro WEF
Popisek: Zakladatel Světového ekonomického fóra, německý ekonom Klaus Schwab

Německý ekonom Schwab oznámil, že zahájí proces svého odstupu z funkce nevýkonného předsedy správní rady Světového ekonomického fóra. Rozhodnutí přichází několik týdnů poté, co byla organizace kritizována za diskriminaci na pracovišti a slíbila revizi svých interních postupů. Schwab ve svém dopise správní radě, který citoval Financial Times, vyjádřil přesvědčení, že organizace musí obnovit svůj základní „smysl pro poslání“, zejména po nedávných otřesech, jejichž příčiny však přesně nespecifikoval.

„Jsem hluboce přesvědčen, že v dnešním zvláštním kontextu je fórum důležitější a relevantnější, než kdykoli předtím,“ uvedl Schwab v dopise správní radě. „Je také velmi dobře finančně vybaveno díky úspěšnému finančnímu řízení od svého počátku. To, co je nyní po otřesech posledních měsíců zásadní, je obnovit smysl našeho poslání,“ dodal.

Podle Financial Times se může jednat o otřesy spojené s politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa nebo vnitřním vyšetřováním WEF. Po Schwabově rezignaci z funkce výkonného předsedy v loňském roce, kdy ho vystřídal Børge Brende, byly zveřejněny obvinění zaměstnanců o diskriminaci a obtěžování, které se týkaly Schwaba a dalších vysokých manažerů. WEF tato obvinění popřel, a vyšetřování provedené externími právníky nepotvrdilo žádné porušení právních předpisů. Vyšetřování však odhalilo problémy s vedením, které nesplňovaly stanovené standardy. V reakci na to organizace začala přezkoumávat a vylepšovat svůj kodex chování.

Schwab, který byl výkonným předsedou WEF více než půl století, nedal přesný časový plán svého odchodu, ale ve zprávě pro Financial Times bylo uvedeno, že proces odstoupení by měl být dokončen do ledna 2027.

WEF, známý především díky svým výročním konferencím v Davosu, hraje klíčovou roli v globálním dialogu mezi podnikateli a politickými lídry. Mezi členy správní rady patří významné osobnosti jako Christine Lagardeová, Kristalina Georgievová, Mukesh Ambani, Larry Fink a Marc Benioff.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Já nechci, aby nám, Čechům, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBobyNo1 , 04.04.2025 12:22:16
v podstatě řídila život německá svoloč typu Šváb, Lejnová, Merklová, Merc apod.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Mladí voliči SPOLU v pražských médiích. Petr Holec varuje „zbytek země“

15:30 Mladí voliči SPOLU v pražských médiích. Petr Holec varuje „zbytek země“

Předvolební průzkumy podle komentátora Petra Holce dokážou kromě volebních preferencí vysvětlit také…