Vývojem vakcíny se zabývá nejedna farmakologická společnost, např. Sanofi, Pfizer či AstraZeneca. Dle informací Světové zdravotnické organizace (WHO) je momentálně ve vývoji 165 různých vakcín. 26 z nich se prý už testuje na lidech nebo jsou těsně před začátkem testů. Která látka bude účinná, se zatím neví.
Co však téměř jisté je, že vakcíny nebude dost. A i když není jisté, která vakcína bude účinná, státy už si začínají rezervovat zásoby. Jak píší The Japan Times, bohaté země zřejmě budou první na řadě. Spojené státy, Británie, Evropská unie a Japonsko si už dle analytické firmy Airfinity zarezervovaly celkem 1,3 miliardy vakcín a v chudých zemích prý rostou obavy, že se bude opakovat scénář z roku 2009, kdy hrozila prasečí chřipka a bohatší země si údajně zmonopolizovaly zásoby vakcín.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas