Slováci dávají politikům najevo, že stále nezapomněli na zavražděného Jána Kuciaka a jeho snoubenku a nadále trvají na tom, že by se ze Slovenska měla stát slušnější země. Do protestů se zapojili i farmáři z různých koutů země. Co je k tomu vedlo? „Chtěli bychom politiky donutit, aby nám vytvořili podmínky srovnatelné s velkými farmáři,“ prozradil Peter Francisci z Košút, člen Sdružení mladých farmářů.
V Košicích se na organizaci protestů podílel Jaroslav Jánoš ze Sdružení vlastníků půdy a farmářů Slovenska. Také on žádal, aby vláda zemědělcům pomohla, ale podle svých vlastních slov se se zlou potázal.
„Ze setkání s ministryní Matečnou jsme zklamaní. Řekla, že nám neumí pomoct, že si máme najmout právníky a soudit se, abychom obhájili svoje práva. Myslím, že z její strany je to až příliš cynické,“ zlobil se farmář.
V Bratislavě protesty odstartovaly s úderem 17. hodiny. Na náměstí Slovenského národního povstání zněla hesla jako „Dost bylo Smeru“, „Fico do basy!" a „Není nám to jedno“.
Lidé se také dožadovali vytvoření podmínek pro svobodnou práci novinářů. Kritizovaly změny, k nimž v poslední době dochází ve veřejnoprávní televizi a rozhlasu. V neposlední řadě požadovali také vyhlášení předčasných voleb.
Demonstranti se také vzájemně utvrzovali v tom, že dorazí na sobotní vzpomínkový koncert na památku Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny v Gregorovcích.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp