Francie: Migrace? Nezvladatelné. Žluté vesty? Povstání venkova. Vědec předložil fakta

04.09.2019 9:00 | Zprávy

V pořadu Kupředu do minulosti byl hostem politolog Jan Eichler, který mluvil nejen o žlutých vestách, ale rozhovor zamířil i na přistěhovalce nebo ke vztahu k Evropské unii. „Ve Francii nevědí, kolik tam mají přistěhovalců, a no-go zóny se rozšiřují. Kdo se narodil ve Francii, je pokládán za Francouze. Podle odhadů je to deset procent obyvatel, kteří neuznávají normy státu, do kterého se narodili, a nesou si s sebou normy státu, ze kterého přišli,“ šokoval docent.

Francie: Migrace? Nezvladatelné. Žluté vesty? Povstání venkova. Vědec předložil fakta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expert z Ústavu mezinárodních vztahů Jan Eichler

Doc. PhDr. Jan Eichler, CSc. byl hostem pořadu již minulý týden, kdy hovořil též o žlutých vestách nebo o nulových politických zkušenostech prezidenta Macrona před nástupem do úřadu, kdy byl akorát ministrem a předtím pracoval v bankovních kruzích v okolí Rothschildů.

Současný rozhovor začíná moderátorka Martina Kociánová dotazem, že i když protestovalo 300 tisíc lidí, tak to pořád v 60milionové zemi není moc. Eichler odpověděl: „Ze začátku to bylo hodně – a hodně to i zarazilo francouzskou společnost. Ale teď už jsou žluté vesty do značné míry folklór, vzpomínky na minulost jak od Ericha von Dänikena,“ kdy Eichler pokračoval, že žluté vesty nejsou čistě francouzským fenoménem, ale ty si začali na sebe brát i jiní demonstrující v jiných státech. „Ale v reálném čase vidíme propad, pokles protestujících i jejich vlivu, takže myslím, že mezinárodní dopady a ohlasy žlutých vest budou slábnout úměrně tomu, jak slábne jejich vliv v samotné Francii,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie posiluje před výročím Kozákova masakru. Generál má obavy

7:35 Policie posiluje před výročím Kozákova masakru. Generál má obavy

Téměř rok od tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) jeli ve čtvrtek poli…