ParlamentníListy.cz
» Aréna » Monitor » Geopolitický analytik z Ruska: Praha může být v karanténě řadu týdnů, obklíčená vojáky. To však znamená pouhý začátek…
Geopolitický analytik z Ruska: Praha může být v karanténě řadu týdnů, obklíčená vojáky. To však znamená pouhý začátek…
26.02.2020 16:46 | Zprávy
ParlamentníListy.cz přinášejí názor geopolitického analytika Marka Kyncla, který žije a působí v Rusku. Kyncl pro čtenáře našeho serveru zhodnotil a okomentoval aktuální situaci týkající se koronaviru.
reklama
„Ačkoliv se epidemie posledních let těší mimořádné pozornosti, jejich následky jsou v porovnání s tím, čím prošlo lidstvo v posledních stoletích, naprosto směšné. Připomeňme si například epidemii španělské chřipky,“ říká Marek Kyncl. Ta si na začátku 20. století vyžádala miliony mrtvých.
„Fakta ohledně nového koronaviru mluví jasně. Virus způsobuje onemocnění, které je méně nakažlivé než průměrná chřipka a na jeho následky dosud zemřelo zhruba 2 450 osob. I když připustíme, že počet nakažených, a tedy i těch, kteří nemoci podlehnou, se bude zvyšovat, vidíme, že rizika spojená s koronavirem nejsou adekvátní opatření a hysterii, která jej provází,“ uvádí Kyncl.
Ten si také myslí, že epidemie viru vyvolala nevídanou hysterii globálních rozměrů, která má mnohem ničivější potenciál.
„Vše začalo koncem roku 2019 v Číně ve městě Wu-chan. V lednu 2020 bylo toto město zcela odříznuto od okolí armádou. Do světa se rozletěly záběry lidí s respirátory, umírajících přímo na ulicích a okolní svět mohl v přímém přenosu sledovat, jak se ve městě staví v průběhu deseti dnů ohromná nemocnice. Proč Čína zareagovala na nemoc natolik senzitivně, není zcela jasné,“ připouští Kyncl.
„Na duben tohoto roku je v Číně naplánována masivní výměna kádrů a hysterie okolo epidemie mohla být pokusem o jakýsi převrat. Zavřené továrny by znamenaly ztrátu obživy pro miliony lidí, a tím i podhoubí pro případnou revoluci. Ekonomické následky by mohly být drtivé. Čínská vláda však situaci, zdá se, zvládla, protože postupně uvolňuje karanténní režim, opatrně naznačuje blížící se konec epidemie, a dokonce se v Číně již testuje vakcína, což jinými slovy znamená, že Čína by mohla na epidemii nakonec i vydělat. Lze očekávat přinejmenším informační válku, která bude ústup epidemie v Číně všemi možnými způsoby zpochybňovat. Stejná informační válka se povede okolo účinnosti, respektive vedlejších účinků vakcíny vyvinuté Číňany,“ myslí si geopolitický expert Kyncl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:24
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.