Hadí doupě EU. Jestli nevystoupíme, zničí nás, burcuje Okamura

03.05.2020 8:06 | Zprávy

„Pandemie v plné nahotě odhalila, že EU nejen nepomáhá, ale škodí,“ říká předseda hnutí SPD Tomio Okamura, kterého se lidé táží, proč vystoupit z EU a co by pak následovalo. Na svém facebooku proto sepsal souhrn odpovědí na tyto otázky.

Hadí doupě EU. Jestli nevystoupíme, zničí nás, burcuje Okamura
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura

Evropská unie se mohla v počátečním stavu pokusit nějakým způsobem zkoordinovat opatření proti koronaviru a postiženým státům zajistit pomoc. To se ale nestalo. „Teď Brusel přichází s křížkem po funuse a kritizuje státy, že se zařídily samy a uzavřely hranice. Místo pomoci přišlo peskování. Unie je hadí a šakalí doupě, jak správně poznamenal Matteo Salvini,“ píše Okamura.

„Krize okolo pandemie koronaviru v plné nahotě odhalila, že Evropská unie nám nejen nepomáhá, ale škodí,“ dodává s tím, že globalismus ničí národní státy a jejich schopnost plnit základní funkce pro své občany.

„Proto je potřeba z Evropské unie vystoupit a obnovit soběstačnost našeho státu, aby byl na krize podobného typu do budoucna připraven,“ dodává předseda hnutí SPD. Nikdy do budoucna nelze vyloučit opakování podobné pandemie, ekonomickou či migrační krizi nebo válečný konflikt. A pro takové eventuality musíme náš stát připravit.

Evropská unie také škodí v tom, že chce pokračovat v Zeleném údělu, který má eliminovat emise CO2. „Má to stát naši ekonomiku desítky let stovky miliard ročně – celkem biliony korun. A v celé EU biliony eur,“ zmiňuje Okamura. Za současné situace přicházející ekonomické krize to může, podle něj, jednotlivé ekonomiky dorazit a způsobit obrovskou nezaměstnanost, zchudnutí a chudobu desítek, ne-li stovek milionů lidí v Evropě.

Ve snaze vytvořit nyní mimořádný fond v EU či vydávat evropské dluhopisy Okamura spatřuje pokus Bruselu zneužít pandemii k další centralizaci. „Brusel státům sebere peníze, a pak jim je milostivě zpátky přerozdělí. Snaha vytvořit fiskální unii a unii politickou – tedy jednotný superstát,“ upozorňuje dále. „Řešením pro zadlužené státy jako Řecko, Španělsko či Itálie, ale patrně i Francie, je opuštění eurozóny,“ zdůrazňuje.

Krize s koronavirem také ukázala, že globalisté „zimpotentněli“ v řadě oblastí národní státy. „Globalizace nás dovedla k tomu, že jsme pomalu nebyli schopni vyrobit v naší zemi něco tak banálního jako ‚hadr na ústa‘, tedy roušky, a museli jsme to vozit až z daleké Číny,“ kroutí Okamura hlavou. Nelze tak spoléhat, že vše zajistí dovoz a oblast služeb. „Musíme mít vlastní silný průmysl a zemědělství a podpořit český kapitál,“ poukazuje na potravinovou soběstačnost, ale i na bezpečnost.

Nesmíme přípustit, aby EU diktovala, jakou máme mít energetiku a aby ve jménu boje proti změnám klimatu zničila naše hospodářství. Klíčové produkty a odvětví v zemědělství i v průmyslu by měl stát chránit a podporovat.

NATO a EU nejsou podle Okamury zárukou bezpečnosti. Alternativou je Visegrád. „Evropská unie i NATO naprosto selhaly i v případě migrační krize. Společné skutečné klíčové zájmy nyní mají státy Visegrádu a střední Evropy,“ říká předseda SPD.

Vystoupení z Evropské unie je výhodné. Potvrzují to fakta. „Už jenom kvůli nesmyslnému boji EU proti CO2 bude mít ČR náklady stovek miliard korun ročně navíc. EU k mezinárodnímu obchodu a k ekonomické prosperitě nepotřebujeme!“ odmítá názory, že Česko bude bez EU izolované. „To je nesmysl. Při našem vystoupení z EU můžeme vstoupit do EFTA, což je společenství států, které nejsou členy EU,“ dává za příklad.

Na členství v unii akorát doplácíme:  Z EU jsme za posledních 14 let načerpali na různé dotace 741 miliard korun, ale náklady na evropské regulace dosáhly minimálně astronomických 2456 miliard! Ve skutečnosti jsme každý rok na členství v EU dopláceli.

 „Když nevystoupíme z EU, Brusel nás zničí masovou imigrací, sluníčkářským neomarxismem a ekoterorismem. Samozřejmě se musíme na vystoupení připravit. Naše země bude opět naše – svobodná, soběstačná, bezpečná a prosperující,“ píše předseda hnutí SPD Tomio Okamura závěrem.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky

V tom s vámi naprosto souhlasím. Můžete mi ale teda vysvětlit, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. PS: Kritizujete Kupku, ale objektivně nemyslíte, že je to jeden z mála ministrů, co rozumí tomu, co dělá ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hvězda Pelíšků, na kterou za covidu zanevřeli. Jaroslav Dušek se v rozhovoru rozjel

14:55 Hvězda Pelíšků, na kterou za covidu zanevřeli. Jaroslav Dušek se v rozhovoru rozjel

„Vnímám to spíš jako postupný vtažení do hypnotického rámce, který je natolik důkladný a propojený, …