„Nechápu, proč by Praha měla být jako jediný region v téhle žluté zóně, protože v Praze tady máme méně nakažených na sto tisíc obyvatel než v některých jiných regionech. Trvale se nám drží ukazatel komunitního přenosu na dvaceti procentech – to znamená, že u pětiny případů hygiena není schopna dohledat, odkud byl zdroj té nákazy,“ uvedl pražský primátor, s tím, že v metropoli je poměrně nízký počet hospitalizovaných.
Ztrácí i důvěru v data Ministerstva zdravotnictví: „Ministerstvo s námi svá data příliš nesdílí, vlastně vůbec. Teď se snad situace trochu zlepší. V tuto chvíli to moc důvěru nebudí,“ dodal Hřib, který na pondělní schůzce hejtmanů, které se zúčastnili rovněž premiér Andrej Babiš, ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, kladl důraz na lepší předávání informací.
„Idea semaforu je v zásadě správná, ale konkrétní provedení mi přijde velice nešťastné. Nebylo to ani dopředu konzultováno s kraji, abychom se k tomu mohli nějak vyjádřit,“ zdůraznil Hřib. Semafor je podle něj matoucí především tím, že není indikátorem toho, jaká opatření se zavádějí. „Opatření jsou ponechána na rozhodnutí jednotlivých krajských hygienických stanic,“ uzavřel primátor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab