Podle Pikory není podstatné, jak byla celá věc myšlena a případně médii překroucena, ale že se otázka ve veřejném prostoru uchytila. „Důležité totiž je, že se o takové myšlence začalo veřejně mluvit – a k mému překvapení se našlo hodně lidí, kteří si neváží svobody a cizího majetku do té míry, že by pro zmíněný záměr ihned hlasovali,“ zděsil se Pikora.
Koaliční politici se sice proti myšlence ohradili, ale podle Pikory pouze matou jazykem, když prohlásili, že chtějí zjistit, kolik má Praha prázdných bytů, protože to 30 let nikdo neřešil. „Oni nemají na mysli, kolik má Praha jako město bytů, ale kolik lidí má v Praze byty. Zaměňují soukromé a městské vlastnictví, jako by bylo identické,“ upozorňuje ve svém komentáři Pikora.
Nápad s vyšším zdaněním prázdných bytů přirovnává Pikora s nařízením z dob socialismu, kdy k lidem s větším bytem soudruzi nastěhovali nechtěného nájemníka. „Tehdy tím řešili bytovou otázku. Dnes by politici vyššími daněmi na investiční byty také chtěli řešit bytovou otázku,“ pokračuje rozhořčeně Pikora.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma