Markéta Šichtařová zdůrazňuje, že každý vlastník společnosti se snaží maximalizovat svůj zisk a k dosažení tohoto cíle potřebuje zaměstnávat nejvhodnější pracovníky. Zavedení kvót na ženy ve vedení podniků by podle ní narušilo princip výběru nejlepších zaměstnanců a vedlo ke snížení konkurenceschopnosti firem.
„Zisk společnosti půjde dolů, firma bude slabší, celá ekonomika bude slabší, bude ztrácet konkurenceschopnost. A životní úroveň v zemi neporoste tak, jak by mohla, nebo bude dokonce i klesat. A to v konečném důsledku poškodí všechny, tedy i ženy,“ varuje Šichtařová, která na toto téma diskutovala také v neděli na TV Nova v pořadu Za pět minut dvanáct.
Podle Šichtařové vládní materiál tvrdí, že firmy s kvótami na ženy dosahují lepších výsledků, ale Šichtařová zpochybňuje tuto statistiku a tvrdí, že to ekonomicky nedává smysl. Podle ní chybí nabídka pracovní síly ze strany žen pro nejvyšší pozice, a kvóty tak vytvářejí mentalitu oběti.
„Chybí nabídka pracovní síly ze strany žen! Problém není v nedostatečné poptávce ze strany majitelů firem, ale v nedostatečné nabídce ženské pracovní síly pro nejvyšší pozice,“ tvrdí Šichtařová.
Ekonomická expertka Svobodných upozorňuje na nebezpečí, že kvóty na ženy vytvářejí kulturu nárokování a ideologii oběti, která podkopává osobní zodpovědnost žen. Varuje, že takový přístup může snížit prosperitu firem a narušit principy svobodného trhu.
„O co tu skutečně jde? V genderové ideologii EU nehledejme snahu o ochranu jakékoliv skupiny; hledejme snahu o unifikaci: unifikaci pohlaví, národů, ras. Pouze pokud je z člověka vymazána jeho identita včetně pohlaví, stává se snadno ovladatelným nastupující kolektivistickou ideologií,“ uzavírá Markéta Šichtařová.
Závěrem lze konstatovat, že politika kvót na ženy je námětem intenzivní diskuse, přičemž Svobodní a jejich ekonomická expertka zdůrazňují negativní dopady tohoto opatření na svobodný trh a ekonomiku země.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Výborný
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.