Majdan? Násilný převrat s podporou Sorose, uvedl v MF DNES právník Rybin. Přidal historky. A toto se strhlo: Čtěte sami

05.03.2020 13:32 | Zprávy

„Euromajdan byl násilný státní převrat a Krym se již nikdy nevrátí do státního svazku Ukrajiny,“ říká v rozhovoru pro MF DNES Valentin Rybin, známý jako obhájce některých vězněných Rusů a lidí, kteří jsou na Ukrajině označováni tamní vládou za teroristy a separatisty. Článek si přečetl i analytik think tanku Atlantic Council Jakub Kalenský a pořádně jej rozpálil. O rozhovoru napsal, že se jedná o svinstvo a státu vyčetl, že nevydává dostatečné úsilí v boji proti dezinformacím. Excelentní iniciativy naopak prý dosahuje nevládní sektor, z něhož jmenuje například analytika Jakuba Jandu.

Majdan? Násilný převrat s podporou Sorose, uvedl v MF DNES právník Rybin. Přidal historky. A toto se strhlo: Čtěte sami
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ukrajinský právník Valentin Rybin

Rybin o Majdanu tvrdí, že se jednalo o státní převrat. „Byl to státní převrat, na kterém se podílely radikální nacionalistické skupiny financované oligarchy i ze zahraničí,“ tvrdí o dění, které vedlo k pádu prezidenta Viktora Janukovyče. Ukrajinské policisty, kteří na Majdanu bojovali s tehdejšími demonstranty, hájí. Sám působí jako obhájce lidí obviněných z velezrady, mezi něž patří například generálové bezpečnostní služby, kteří se postavili proti převratu v roce 2014. Dále tvrdí, že jsou jeho klienti lidé, kteří se „chopili zbraně a snažili se nějakým způsobem zabránit euromajdanskému převratu“.



Dění na Majdanu popisuje jinak, než dnes tvrdí oficiální ukrajinská vláda. „Účastníci euromajdanu házeli na představitele pořádkových sil kameny a lahve se zápalnou směsí a někdy po nich také stříleli. To vše za účelem násilného uchopení moci. A skutečnost, že to byl státní převrat, je mimo jiné prokázána i tím, že jedním z vůbec prvních aktů strůjců převratu byl zákon o amnestii, která se udílela účastníkům násilných a v mnoha případech také kriminálních činů, jež ukrajinské zákonodárství označuje jako násilné uchopení moci a porušení ústavního pořádku,“ popisuje. Zákon měl amnestovat asi 50 druhů trestných činů, mezi nimi například únosy lidí, způsobení těžké újmy na zdraví, svržení ústavních orgánů a násilné uchopení moci.

Tvrzení Ruska, že události lze nazývat fašistickým převratem sice odmítá, ale „převratu“ se podle něj „aktivně zúčastnily radikální nacionalistické organizace. Ty byly financovány ukrajinskými oligarchy a po převratu i ze státního rozpočtu“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

Kampaň "snížili jsme deficit o 180 miliard"

Pane preiére, kde si mohu toto sdělení ověřit? Podle všeho je zavádějící a lživé (viz.: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-fiala-se-chlubi-srazenim-deficitu-rozpoctu-k-nemuz-ale-zatim-nedoslo-40495940), pokud je to pravda a jste si toho vědom, pak cíleně dezinformujete. Ptám se tedy ještě jedno...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o „eko“ plastech. Televizní legenda nepotěší fanatiky

22:06 Pravda o „eko“ plastech. Televizní legenda nepotěší fanatiky

„Dělají to, jen aby se cítili dobře,“ říká novinář John Stossel o environmentálních organizacích vyb…