Fendrych ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz připomíná pondělní zprávy z ředitelství BIS. „Pro českou bezpečnost dvě naprosto zásadní zprávy. BIS loni odhalila síť ruských špionů působících na území Česka, kterou v úzké spolupráci s Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ) zcela zničila. Zadruhé se službě podařilo ve spolupráci se zahraničními partnery identifikovat přípravu útoku na produkty společnosti Avast,“ jmenuje Fendrych dva nedávné úspěchy kontrarozvědky.
To jsou podle něj jasné důkazy, že Čína a Rusko jsou pro nás nepřátelé a na našem území vyvíjejí tajnou rozvědnou činnost. Případu Avastu nebyla věnována taková pozornost médií jako údajné ruské špionážní síti. „Útok na kyberbezpečnostní firmu Avast se podle BIS datuje do letošního září, je zcela čerstvý,“ píše Fendrych.
„Při této akci se nám společně s Avastem podařilo zabránit úniku dat milionů českých občanů a tisíců důležitých institucí, které jejich produkty používají,“ stojí v prohlášení ředitele BIS Michala Koudelky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma